$
שוק ההון

אורנשטיין לא נענה לבקשת אלביט הדמיה לכינוס הנושים; "מקדימה את זמנה"

החברה ביקשה לכנס את הנושים הבלתי מובטחים לצורך אישור מתווה הסדר חוב; השופט אורנשטיין: "לא ניתן לכנס אסיפה בטרם הגשת חות דעת מומחה"

יניב רחימי 12:5312.05.13

שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב איתן אורנשטיין לא נענה לבקשת אלביט הדמיה לכינוס אסיפת הנושים הבלתי מובטחים. השופט קבע כי הבקשה מקדימה את זמנה, שכן על פי חוק החברות, לא ניתן לכנס אסיפות בטרם הוגשה חוות דעת מומחה.

 

 

 

אלביט הדמיה הגישה ביום חמישי בקשה לבית משפט, לאישור כינוס אסיפות נושיה הבלתי מובטחים. זאת לצורך אישור מתווה הסדר חוב שהציעה הדמיה לנושים אלה (כל הנושים זולת בנק הפועלים), שלהם חייבת אלביט הדמיה 2.4 מיליארד שקל.

 

להסדר החוב של אלביט הדמיה מונה רוני אלרואי כמומחה כלכלי מטעם בית המשפט. אלרואי טרם הגיש את חוות דעתו ובמסמך ששלח לנאמני אגרות החוב של אלביט הדמיה הדגיש שקיבל מהחברה מידע חלקי בלבד ולכן אינו יכול עדיין להתייחס באופן נאות לנושאים בהם הוא נדרש לעסוק במסגרת המנדט שניתן לו כמומחה.

 

 

מוטי זיסר מוטי זיסר צילום: גיא אסיאג

 

השופט אורנשטיין ביקש לקבל תוך 48 שעות את עמדתה של אלביט הדמיה לנסיבות שהביאו אותה להגיש את הבקשה בטרם התקבלה חוות דעתו של המומחה הכלכלי. תגובת החברה צפויה להימסר לבית המשפט עד סוף היום.

 

הבקשה של אלביט הדמיה חריגה בנוף הסדרי החוב שנרקמו בישראל בשנים האחרונות. מקובל שרק לאחר אישור הסדר החוב במסגרת אסיפות מחזיקי האג"ח נעשית פניה לאישור ההסדר בבית המשפט. במקרה זה, התהפך סדר האירועים, והבקשה הוגשה עוד בטרם התקבל אישור מחזיקי האג"ח ובניגוד לעמדת הנציגות המתנגדת להסדר של אלביט הדמיה, שגובש בשיתוף עם הקרנות הזרות יורק ו-DK.

מה דעתך על מניית אלביט הדמיה:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

מאלביט הדמיה נמסר בתגובה: "הגשת הבקשה עולה בקנה אחד עם טובת החברה, נושיה ובעלי מניותיה ומטרתה לקדם את תהליך אישור ההסדר המוצע במהירות וביעילות, על מנת להחזיר את החברה לפעילותה העסקית השוטפת. הבקשה הינה בהתאם להוראות החוק הקיימות עם זאת, החברה תיבחן אפשרות לגישור הפערים לאור פניית המומחה בנידון. החברה סבורה שיש לפעול לקביעת לוח זמנים אפקטיבי על מנת לקצר את תקופת הביניים שבה מצויה החברה למינימום ההכרחי לתועלת כלל הגורמים הרלוונטיים".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x