$
בורסת ת"א

מנכ"ל בבילון הפורש: "ההנפקה מחכה לזמן הנכון"

בבילון תכננה לבצע הנפקה בנאסד"ק עוד במהלך 2012, אך ההנפקה נדחתה; לדברי אלון כרמלי, "אנו לא זקוקים להנפקה כדי לגדול אלא כדי להגדיל חשיפה"

גיא בן סימון 09:2329.04.13

בבילון, חברת האינטרנט של נועם לניר, תכננה לבצע הנפקה בנאסד"ק עוד במהלך 2012, אך זו נדחתה בזמנו למועד לא ידוע. כעת אלון כרמלי, מנכ"ל בבילון שהודיע אתמול על פרישה, התייחס להנפקה לאחר פרסום תוצאות החברה לרבעון הראשון של 2013.

"ההנפקה מוכנה וממתינה לזמן הנכון", אמר כרמלי בראיון ל"בלומברג". "אנו לא זקוקים להנפקה כדי לגדול אלא כדי להגדיל חשיפה".

 

אלון כרמלי אלון כרמלי

 

בבילון, שחתמה בשבוע שעבר על הסכם עם יאהו, מחפשת להוריד את התלות בגוגל. "אנחנו שואפים לחלוקה שווה בין השותפות שלנו כך שלאף אחת מהן  לא יהיה יותר מ-50%", אמר כרמלי. "בחרנו באסטרטגיה הזו ואנו מוכנים לשלם את המחיר".

 

מה דעתך על מניית אברא:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

בתוך כך, בבילון פרסמה אתמול בערב את דו"חותיה הכספיים לרבעון הראשון, לפיהם נרשמה עלייה של 185% ברווח הנקי ל-40.4 מיליון שקל. בשורת ההכנסות רשמה בבילון עלייה של 57% ל-178 מיליון שקל ברבעון הראשון לעומת הרבעון הראשון ב-2012. על רקע הירידה בהכנסות לעמת הרבעון הרביעי של 2012 הוסיף כרמלי כי מדובר בירדה "זמנית". בתוך כך, בבילון מנהלת מגעים לרכישת חברת אינטרנט בתחום החיפוש.

 

"קיימת עלייה בביטחון המודל העסקי ולכן הסיכון בפעילות החברה ירד משמעותית", כך לפי בני דקל מבנק אגוד. "נתונים ראשוניים תומכים בהערכתנו המוקדמות כי החברה חוזרת לצמוח כבר בתחילת הרבעון השני השנה. בשלב זה איננו יכולים לכמת את ההשפעה החיובית של ההסכם עם יאהו ומימוש רכישת פעילות סינרגטית, על תוצאות העתידיות של בבילון ואנו נבחן בהמשך עדכון מודל ההכנסות והעלאת מחיר היעד". באגוד ממשיכים להחזיק המלצת "קנייה" למניית החברה.

 

אתמול הודיע כרמלי על פרישתו לאחר 11 שנות עבודה בחברה, חמש מהן בתפקיד המנכ"ל. לפי הודעת החברה לבורסה, כרמלי הסביר כי הגיע למיצוי בתפקידו. דירקטוריון בבילון יקים ועדת איתור, במטרה לבחון מועמדים ראויים לתפקיד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x