שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

יו"ר לאומי על פרשת דנקנר: "בסוף יתברר שהמדיניות שלנו נכונה"

דוד ברודט אמר את הדברים בעקבות הסערה הציבורית סביב הוויתור של הבנק על 150 מיליון שקל מהחוב של גנדן

כלכליסט 10:3818.04.13

"אנחנו גם מתחשבים וקשובים לרעשי הציבור. עם בדיקת המפקח על הבנקים, אני משוכנע שבסופו של דבר יתברר שבנק לאומי נקט במדיניות הנכונה ביותר למתווה הנכון ביותר להחזרת מרבית כספו" - כך אמר הבוקר יו"ר בנק לאומי, דוד ברודט, לגלי צה"ל, בהתייחסו לפרשת מחיקת החוב של חברת גנדן שבשליטת נוחי דנקנר. 

 

בנק לאומי השהה אתמול בערב את המגעים למחיקת החוב של גנדן, וזאת על רקע הודעת המפקח על הבנקים כי ייבדוק את המתווה.

 

רקפת רוסק עמינח, גליה מאור ודוד ברודט (ארכיון) רקפת רוסק עמינח, גליה מאור ודוד ברודט (ארכיון)

 

קודם לכן הודיע בנק ישראל כי החל לבדוק את מתווה ההסדר המתהווה בין גנדן שבשליטת נוחי דנקנר ובנק לאומי. בבנק ישראל הסבירו כי העיקרון המנחה את הבדיקה הוא לוודא שהבנק פועל כיאות במסגרת תהליכים סדורים, בעת מתן אשראי,

ניהולו השוטף ורישומו, ובמידת הצורך בעת גיבוש הסדרי חוב, ובכלל זה שנושאי המשרה בתאגיד בנקאי, ובראשם הדירקטורים והמנכ"ל פועלים לטובת הבנק, המפקידים ובעלי המניות בו.

 

אמש מסרה מדוברות בנק לאומי: "המתווה להסדר החוב של חברת גנדן, אשר אושר על ידי דירקטוריון הבנק לפני מספר חודשים, מהווה את הפתרון הטוב ביותר להשבת החוב לבנק, אל מול אלטרנטיבות הפעולה האחרות הקיימות. זאת, בראיית הבנק, בעלי המניות והאינטרס הציבורי. כידוע, הבנק אינו יכול להציג לציבור את כלל הנתונים והשיקולים אשר הינחו אותו בגיבוש המתווה להסדר, אשר טרם נחתם. כתוצאה מכך, למרות שהבנק קשוב לרחשי לב הציבור, אין הציבור חשוף לתמונה המלאה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x