שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

הלחץ עבד: בנק לאומי השהה את הטיפול בהסדר החוב מול נוחי דנקנר

זאת עד לסיום בדיקת הנושא על ידי המפקח על הבנקים; במסגרת ההסדר התכוון לאומי למחוק לדנקנר חוב של 150 מיליון שקל; לאומי: "המתווה מהווה את הפתרון הטוב ביותר להשבת החוב"

גיא בן סימון 20:2917.04.13

בנק לאומי השהה היום (ד') את המגעים למחיקת החוב של גנדן הולדינגס שבשליטת נוחי דנקנר וזאת על רקע הודעת המפקח על הבנקים כי ייבדוק את המתווה.

לאומי לא אכף סעיף מהותי בהסכם ההלוואה של חברת גנדן שבשליטת נוחי דנקנר, סעיף שאם היה נאכף היה מאפשר לבנק מקבל את מלוא החוב של גנדן כלפיו. הכוונה של בנק לאומי היא לבצע מחיקת חוב משמעותית לנוחי דנקנר, עבור הלוואה על סך של כחצי מליארד שקל שניתנה לפני כ-10 שנים לחברת "גנדן" שבבעלותו. הבנק מתכון לבצע מחיקה של כמעט שליש מהחוב (150-200 מיליון שקל).

 

רקפת רוסק עמנח נוחי דנקנר רקפת רוסק עמנח נוחי דנקנר צילום: עמית שעל, צביקה טישלר

 

מוקדם יותר היום אמר הפרופסור ידידיה שטרן, חבר דירקטוריון בנק לאומי בראיון לגלי צה"ל, כי "החלטה של מנכ"לית הבנק על מחיקת חוב צריכה לעבור אישור של הדירקטוריון. מדובר בסכומים גדולים, והדירקטוריון אחראי לא רק על קביעת המדיניות הכללית של הבנק, אלא גם על פיקוח על מעשי המנכ"ל".

מדוברות בנק לאומי נמסר, כי "המתווה להסדר החוב של חברת גנדן, אשר אושר על ידי דירקטוריון הבנק לפני מספר חודשים, מהווה את הפתרון הטוב ביותר להשבת החוב לבנק, אל מול אלטרנטיבות הפעולה האחרות הקיימות. זאת, בראיית הבנק, בעלי המניות והאינטרס הציבורי. כידוע, הבנק אינו יכול להציג לציבור את כלל הנתונים והשיקולים אשר הינחו אותו בגיבוש המתווה להסדר, אשר טרם נחתם. כתוצאה מכך, למרות שהבנק קשוב לרחשי לב הציבור, אין הציבור חשוף לתמונה המלאה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x