$
בורסת ת"א

מנכ"ל פאלו אלטו: "לקחנו מצ'ק פוינט פרויקטים"

פאלו אלטו רשמה עלייה של 70% בהכנסות הרבעון החולף ל־96.5 מיליון דולר, אך סיפקה תחזית מאכזבת

ניר צליק 08:0603.03.13

תוצאותיה לרבעון החולף של פאלו אלטו, ספקית תוכנות האבטחה הארגוניות שמתחרה בצ'ק פוינט, נראות על פניו מרשימות במיוחד. הכנסות החברה שהקים הישראלי ניר צוק בחברה ברבעון השני (הפיסקאלי) של 2013 זינקו ל־96.5 מיליון דולר - עלייה של 70% לעומת הרבעון המקביל ב־2012. הרווח הנקי המתואם צמח ל־3.9 מיליון דולר לעומת 2.5 מיליון דולר ברבעון המקביל.

גם ברבעון הבא צפויות הכנסות החברה לצמוח ל־100–104 מיליון דולר והרווח נקי המתואם צפוי לעלות ל־4 מיליון דולר. אולם, שיעור צמיחת ההכנסות הצפוי של החברה עומד על 52%–58% - האטה לעומת שיעור הצמיחה ברבעון הנוכחי. תחזית זו הביאה לירידה של 4.2% במניית החברה בוול סטריט ביום שישי האחרון.

 

ניר צוק פאלו אלטו ניר צוק פאלו אלטו צילום: ענר גרין

 

בשיחת הוועידה אמר מארק מקלפלין, מנכ"ל ונשיא החברה, כי "הצמיחה שלנו נובעת מהיכולת לספק אבטחה טובה יותר משל המתחרים שלנו, ואחת הדוגמאות היא שהחלפנו את צ'ק פוינט באספקת האבטחה במרכז המידע של אחת מרשתות השידור הגדולות באירופה. החלפנו את צ'ק פוינט גם באחד ממרכזי המידע של אחת מחברות הביטוח הגדולות בארה"ב". מקלפלין גם נשאל על התחרות בשוק ואמר כי "השוק תמיד היה תחרותי, וזה לא חריג ששחקנים מנסים לחפות על מוצר טוב פחות על ידי מחירים אגרסיביים. אבל גילינו שהטכנולוגיה שלנו היא חדשנית ופותרת בעיות אסטרטגיות. אנו אמנם לא חסינים ללחץ המחירים, אבל הצלחנו לשמור על פרמיית מחיר לטכנולוגיה שלנו".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x