שווקי חו"ל

גיל שויד מתחיל להילחץ? "לא יודע אם פאלו אלטו תהיה פה עוד שנתיים. אנחנו כן"

כך אמר מנכ"ל צ'ק פוינט גיל שויד בראיון לבלומברג. "למדתי להסתכל לטווח הארוך מאשר לנסות לנהל את מחיר המניה"

גיא בן סימון 11:0625.10.12

"אני לא יודע אם פאלו אלטו תהיה כאן עוד שנתיים מעכשיו או חמש שנים מעכשיו, אבל מה שאני כן יודע זה שאנחנו כן נהיה", כך אמר גיל שויד מנכ"ל צ'ק פוינט בראיון לבלומברג על פאלו אלטו המתחרה. בחודש האחרון איבדה מניית צ'ק פוינט 6.9% בנאסד"ק וזאת לאחר שעלתה ב-7.1% בשבוע האחרון.

 

ביולי האחרון שוויד אמר בראיון ל"כלכליסט" כי "פאלו אלטו היא מתחרה אגרסיבית אך עדיין מהווה שחקן נישה בתחום". כעת שוויד מעניק פן נוסף לתחרות. "עברנו כבר ארבע ואף חמש דורות של תחרות בתקופה שלי בצ'ק פוינט. תחרות תמיד מהווה אתגר אך האתגר העיקרי הוא לפגוש את צורכי הלקוח", הוסיף שויד.

 

"אם נעניק ללקוח את הערך הנכון בישבילו, את החדשנות ואת הטכנולוגיה הנכונה, הלקוח יישאר איתנו. בתור מנכ"ל צ'ק פוינט כמובן שהייתי רוצה שביצועי המניה יעלו, אבל למדתי להסתכל לטווח הארוך מאשר לנסות לנהל את מחיר המניה", אמר שויד.

 

מייסד פאלו אלטו, ניק צוק, עבד בתור מהנדס בצ'ק פוינט מ-94' עד 99', עזב את החברה בטונים צורמים אך נשאר בתעשיית אבטחת מידע מאז. ההבדל בסדר הגודל של החברות, מלבד שווי שוק, מתבטא במספר הלקוחות. לצ'ק פוינט שווי שוק של 9 מיליארד דולר והחברה משרתת 150 אלף לקוחות. הכנסות של צ'ק פוינט גבוהות פי 4 מאלו של פאלו אלטו. פאלו אלטו נסחרת לפי שווי שוק של 4 מיליארד דולר ולה 9,000 לקוחות. עם זאת, פאלו אלטו מתמקדת בעסקים גדולים יותר ובסקטור הציבורי בעוד שקהל היעד העיקרי של צ'ק פוינט הוא עסקים קטנים ובינוניים.

 

צ'ק פוינט הציגה ברבעון השלישי של השנה עלייה של 7% ברווח הנקי שהסתכם ב-164.1 מיליון דולר, בעוד שהרווח הנקי למניה טיפס ב-10% ל-79 סנט. ההכנסות של צ'ק פוינט עלו ב-8% לעומת התקופה המקבילה אשתקד ל-332.4 מיליון דולר ברבעון השלישי.

 

לרבעון הבא צופה החברה הכנסות של 355-387 מיליון דולר, המשמעות היא כי החברה צפויה לרשום הכנסות של 1.33-1.36 מיליארד דולר ב-2012, לעומת צפי שנתי של החברה להכנסות של 1.345-1.395 מיליארד דולר. אם החברה תרשום הכנסות של 355 מיליון דולר בלבד היא תחמיץ את תחזיותיה בשורה העליונה. 

 

גיל שויד מנכ"ל ומייסד צ'ק פוינט גיל שויד מנכ"ל ומייסד צ'ק פוינט צילום: אביגיל עוזי

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x