$
שווקי חו"ל

ברננקי: "שיעור האבטלה לא ירד ככל הנראה ל-6% לפני 2016"

לדברי יו"ר הפד, המדיניות המוניטרית שהנהיג הבנק המרכזי סייעה להשיג התאוששות כלכלית חזקה יותר ולייצר מקומות עבודה; לדבריו, ההקלות הכמותיות מסייעות לשפר את הביקושים לבתים ומכוניות

בלומברג 20:3727.02.13
יו"ר הפד, בן ברננקי, אמר כי העליות האחרונות בחלק משיעורי הריבית עשויות להצביע על כך כי הכלכלה תופסת תאוצה. "העובדה כי שיעורי הריבית עלו במעט היא סימן לכלכלה חזקה יותר", אמר ברננקי בוושינגטון היום בתגובה לשאלות מצד חברי ועדת השירותים הפיננסיים של בית הנבחרים. לדבריו, זה סימן לכך שהתמריצים הכלכליים של הפד עובדים.

 

ברננקי אמר כי שיעור האבטלה לא ירד ככל הנראה ל-6% עד 2016. "נראה כי עדיין יש לא מעט משאבים לא מנוצלים, אנשים שיכולים לעבוד, הון שניתן להשתמש בו ואשר לא משתמשים בו", אמר ברננקי. "אנחנו מאמינים כי המדיניות המוניטרית שהנהגנו סייעה להשיג התאוששות חזקה יותר ויותר מקומות עבודה שאחרת לא היו נוצרים".

 

ברננקי גם אמר כי ההקלות הכמותיות של הבנק, תוכנית רכישות האג"ח והריבית הנמוכה, מסייעים לשפר את הביקושים לבתים ומכוניות וכי שוק הדיור מתאושש. ברננקי המשיך היום בעדותו בפני הקונגרס לאחר שאתמול העיד בפני הסנאט.

 

יו"ר הפד, בן ברננקי יו"ר הפד, בן ברננקי צילום: בלומברג

 

הכלכלה הגדולה בעולם הראתה סימנים לכך שהיא תמשיך בצמיחה אחרי שהתמ"ג ברבעון הרביעי ירד באופן לא צפוי ב-0.1%. נתונים שפורסמו היום הראו כי ההזמנות למוצרים בני קיימא בארה"ב, למעט ציוד לתחבורה, עלו בינואר בשיעור הגבוה ביותר מזה שנה וכי החוזים לרכישת בתים יד שנייה טיפסו ביותר מהצפוי.

 

"אנחנו רואים שיפור מסויים בשוק הדיור, במכוניות ובמוצרים בני קיימא נוספים, וכן במידה מסויימת בהשקעות ונדל"ן מסחרי", אמר ברננקי.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x