$
שוק ההון

עכשיו באים? מעלות הורידה דירוג לאלביט הדמיה: "אפשרות לכשל פירעון בטווח המיידי"

הדירוג של החברה ירד בשתי דרגות מ-B ל-CC עם השלכות שליליות; מוקדם יותר היום דירקטוריון אלביט הדמיה ביקש לדחות את תשלום הקרן לסדרות הקצרות מה-20 בפברואר ל-1 לאפריל; מעלות: "אם לא יבוצע תשלום האג"ח ב-20 בפברואר נוריד הדירוג לחדלות פירעון"

גיא בן סימון 18:1105.02.13

חברת הדירוג מעלות הורידה היום (ג') את הדירוג של אלביט הדמיה בשתי דרגות מ-B ל-CC והכניסה את הדירוג לרשימת מעקב עם השלכות שליליות "נוכח האפשרות לאירוע כשל פירעון בטווח המיידי", לפי הודעתה של מעלות.

מוקדם יותר היום דירקטוריון אלביט הדמיה ביקש לדחות את תשלום הקרן לסדרות האג"ח הקצרות מ-20 בפברואר ל- 1 לאפריל. במקביל, חברת האחזקות בשליטתו של מוטי זיסר מדווחת כי דירקטוריון החברה החליט להתחיל בתהליך הידברות עם המחזיקים תוך ניסיון לגבש פתרון מוסכם שישקף את טובת כלל המחזיקים.

 

לפי מעלות, במידה ולא יבוצע תשלום האג"ח במועד הפירעו הקרוב ב-20 בפברואר היא תוריד את הדירוג של אלביט הדמיה ל-ID.

 

מוטי זיסר מוטי זיסר צילום: שוגר דייויד

 

שתי הסדרות הקצרות ביותר של אלביט הדמיה הן א' ו-ב', ושתיהן אמורות להיפרע עד פברואר 2014. התשלומים הקרובים לשתי סדרות אלו הם ב-20 בפברואר. אלביט הדמיה אמורה לפרוע לסדרה א' קרן וריבית של 76.7 מיליון שקל, ו־7.5 מיליון שקל נוספים לסדרה ב'. בסך הכל, על אלביט הדמיה לשלם עבור סדרה א' 211 מיליון שקל ועבור סדרה ב' 30 מיליון שקל בשנתיים הקרובות עד לפירעונן המלא.

 

בסוף החודש שעבר קיימה אלביט הדמיה אסיפה בה השתתפו כל נציגויות מחזיקי האג"ח, בה דיווחה על מצבה הפיננסי ביחס להתחייבויותיה כלפי נושיה. מדו"ח מקורות ושימושים שהציגה החברה, עולה כי המקורות הנדרשים ל-2013 אינם ודאיים, ומבוססים במידה רבה על הצלחה בתוכניות המימושים ובתוכניות האחרות אותן מתווה החברה.

 

הדירוג הנוכחי שמעלות העניקה לאלביט הדמיה משקף את הערכתם כי חדלות פירעון הינה קרובה לוודאית.

x