שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

אחרי מכירת הפעילות להראל: מידרוג מכניסה את כלל פיננסים לרשימת מעקב

בחברת דירוג האשראי ציינו כי במידה והעסקה למכירת קרנות הנאמנות והתיקים תצא לפועל צפוים לגדול יתרות הנזילות של כלל פיננסים ויכולת שירות החוב

שי סלינס 17:2709.01.13

חברת דירוג האשראי מידרוג הודיעה היום (ד') כי היא מכניסה דירוג איגרת החוב של כלל פיננסים לרשימת מעקב, וזאת על רקע מכירת קרנות הנאמנות וניהול התיקים להראל.

 

במידרוג קבעו את דירוג החוב של אג"ח א' (איגרת החוב היחידה של החברה) על Baa1. מדובר בדירוג חוב הכרוך בסיכון אשראי מתון - דירוג אחד לפני "השקעה ספקולטיבית". 

 

בתוך כך במידרוג ציינו כי במידה והעסקה תצא לפועל צפוים לגדול יתרות הנזילות של כלל פיננסים ויכולת שירות החוב העצמאית של החברה.

 

כאמור, אתמול הודיעה הראל כי היא רוכשת את פעילות ניהול התיקים ואת חברת קרנות הנאמנות מכלל פיננסים בתמורה ל-210 מיליון שקל. מתוך סכום זה 185 מיליון שקל ישולמו עבור הקרנות ו-25 מיליון שקל ישולמו עבור ניהול התיקים. בכוונת הראל למזג את פעילות ניהול התיקים של כלל פיננסים "בטוחה" עם פעילות ניהול התיקים המבוצעת בהראל ניהול תיקים ולמזג את כלל קרנות עם הראל - פיא קרנות נאמנות.

 

דירוג הראל

במקביל הודיעה הראל כי חברת הדירוג מעלות S&P דיווחה כי נכון לעכשיו אין שינוי בדירוג חוסן הפיננסי 'ilAA+' של החברה בעקבות הודעת הראל השקעות על רכישות פעילות ניהול קרנות הנאמנות והתיקים מכלל פיננסים. כמו כן אופק הדירוג נותר יציב.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x