$
בורסת ת"א

"רויטרס לא חידשו כלום. השוק מחפש סיבות לקנות את בבילון, אז הוא קונה"

כך לפי בני דקל מבנק איגוד בתגובה למחזור העצום שמרכזת המניה בבורסה לאחר הכתבה המפרגנת על החברה בסוכנות הידיעות. דקל: "הזרים יתחילו להיכנס לנייר רק שהחברה תתקדם בתוכנית ההנפקה שלה"

שי סלינס 14:3209.01.13

"אין כל חדש בדיווח שבכוונת בבילון להציע את הגרסה האחרונה של תוכנת התרגום בחינם. השוק מחפש סיבות לקנות את מניית בבילון אז הוא מוצא", כך אמר בני דקל אנליסט בכיר בבנק איגוד בתגובה לזינוק החד במניית בבילון בבורסה לאחר שמוקדם יותר הבוקר פורסמה כתבה על החברה בסוכנות הידיעות רויטרס.  

"מוקדם עדיין לומר כמה הגירסאות החינמיות של בבילון ישפרו את גיוס הלקוחות של החברה", אמר דקל בשיחה עם "כלכליסט" בהתייחסות לדבריו של מנכ"ל בבילון, אלון כרמלי, לרויטרס כי החברה תמשיך לצמוח במקביל לעלייה הצפויה בהכנסות מפרסום של החברה. "הפרסום באינטרנט כל כך פופולרי שהוא יכול לשמש כמטבע חלופי", אמר כרמלי בראיון.

 

אלון כרמלי אלון כרמלי

 

ליאת שדה, האחראית על תחום המכירות והשיווק בבבילון אמרה לרויטרס כי האביב הערבי היטיב עם החברה וכי "אנשים צמאים למידע חדש באינטרנט. אתר החברה ממוקם במקומות הראשונים מבין האתרים הנצפים ביותר בסודן, טוניסיה ולוב. רק 27% מהגולשים באינטרנט דוברי אנגלי, בעוד ש-55% מהתוכן באינטרנט כתוב בשפה האנגלית ופה אנחנו נכנסים לתמונה", אמרה שדה לרויטרס.

 

דקל הוסיף ואמר כי מחזורי המסחר הגבוהים במניה אינם נובעים מכניסה של זרים לנייר. "הזרים יתחילו להיכנס למניה רק שהחברה תתקדם בתוכנית ההנפקה שלה וכאשר יהיה פעם ארביטראז' בין המחיר שהחברה מתכננת להנפחיק בו לבין המחיר שנסחר בישראל - עד אז אין להם סיבה להיכנס לנייר".

 

בבילון שינתה הלאחרונה את המודל העסקי שלה כך שעיקר הכנסותיה כיום נובעות מתחום הפרסום וההפצה של שרותי חיפוש. החברה חתמה על הסכמי שיתוף פעולה עם מנועי חיפוש בינלאומיים ובעיקר עם המובילה בתחום גוגל.

 

על מניית בבילון מעיבים כמה חששות, ובראשם החשש כי ההנפקה המתוכננת בנאסד"ק לא תצא לבסוף אל הפועל. גושפנקה לחשש זה נתנה בבילון בעצמה, כשרק לפני כחודש  הודיעה על דחיית ההנפקה לתחילת 2013, וגם זאת בכפוף לשיפור בתנאי השוק.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x