$
בורסת ת"א

להרוויח ב-2013

מקנדה ועד ראשון לציון: המניות והאג"ח המומלצות של איילון ל-2013

אחרי ההמלצות הפושרות של השנה שעברה שכללו בין היתר את מניית בזק והאג"ח של אי.די.בי פתוח, מספקים בחברת הביטוח המלצות חמות על כיל, מישורים ועל האג"ח של מליסרון; פרויקט המניות והאג"ח המומלצות ל-2013 של "כלכליסט" נמשך - מי יהיו 5 מניות ו-5 אג"ח המומלצות של איילון?

שי סלינס 12:0020.12.12

מדי יום ועד סוף השנה יציגו כאן בתי ההשקעות המובילים בישראל את 5 המניות הטובות ביותר שלהם לשנה הקרובה, 5 אגרות החוב שינצחו את השוק, הרכב התיק המומלץ ובונוס מיוחד - פינת הימורים לשנה הבאה. אחרי ההמלצות הפושרות של שנה שעברה, איילון בית השקעות מפזרת השנה את 5 המניות ו-5 איגרות החוב המומלצות לשנה הבאה בין סקטור הנדל"ן המניב, הבנקאות והתקשורת.  

 

המניות והאג"ח המומלצות ל-2013:

מגדל

הדס ארזים

תמיר פישמן

כלל פיננסים

דש ברוקראז'

איילון

 

חברת הביטוח בניהולו של לוי רחמני השיגה בשנה שעברה תשואה דומה למניות שהמליצה לזו שרשם מדד ת"א 25 ב-2012 - כ-15%. באיילון הצליחו בהמלצה על גזית גלוב שהשיגה תשואה שנתית של 38% ועל מזרחי-טפחות שקפצה ב-30%. מנגד רשמה הקבוצה תשואה פחות מרשימה על המניות ארד (16%), החברה לישראל (11%) ועל מניית בזק שירדה ב-21%. 

 

מבחינת ההמלצות של איילון בשוק האג"ח רשמה הקבוצה הצלחה כשהמליצה על ביטוח ישיר ועל שלמה החזקות. המלצה לא מוצלחת נרשמה כשהמליצו הכלכלנים על איגרת החוב של אי.די.בי פתוח מסדרה ד' שירדה במהלך השנה האחרונה ב-10% ונסחרת בתשואה של 30%.

 

בפינת ההימורים, איילון לא האמינו שמדד ת"א יעבור את רף ה-1,200 נקודות (שערו היום - 1,218 נקודות) ושמדד הדאו ג'ונס יסחר ברמה של 13,250 נקודות (הימרו על טווח של 11,400 עד 13,200 נקודות). מבחינת שער היורו והדולר רשמו באיילון הצלחה כשהימרו על הטווח המדויק של המטבעות.

  

הממליץ: יוני בראל, מנהל השקעות ותחום אג"ח במחלקת עמיתים באיילון.

 

5 המניות המומלצות

גזית גלוב - נסחרת במכפיל נמוך

לחברה הנהלה ותיקה בעלת ניסיון מוכח בתחום הפעילות. ברבעון השלישי של 2012 הציגה החברה שיפור משמעותי ברווחיות וצמיחה של 14% ברווח מהפעלת הנכסים (NOI). בנוסף, החברה הכריזה על מדיניות חלוקת דיבידנד לשנת 2013 המוערכת המשקפת תשואת דיבידנד של 3.5%, לפי מחיר מניה נוכחי של 46 שקל. כמו כן, גזית גלוב נסחרת לפי מכפיל הון של 0.91 כלומר מתחת להונה העצמי.

 

קניון של גזית גלוב בפינלנד קניון של גזית גלוב בפינלנד

 

דיסקונט - מתקרב להון ליבה הנדרש

ברבעון השלישי של 2012 המשיך הבנק את המגמה החיובית ופרסם דו"חות טובים עם רווח נקי של 221 מיליון שקל - המהווה תשואה להון של 7.9%. דיסקונט ממשיך את מגמת ההתייעלות שהחלה בשנה האחרונה והדבר ייבוא לידי ביטוי בדו"חות של 2013. הבנק מתקרב לקראת דרישת בנק ישראל לשמור על יחס הון ליבה של 9% בסוף 2014 ועומד כיום על כ-8.4%. בנוסף, לפי פרסומים הבנק מתכנן למכור את החזקתו בדיסקונט ניו יורק לפי שווי של מעל ל-3 מיליארד שקל. אם נוסיף לזה את החזקתו בבינלאומי ובויזה כ.א.ל הנאמדות בכ-2.5 מיליארד שקל, אזי כל פעילות הבנק בישראל מתומחרת בכ-1 מיליארד שקל בלבד.

 

פרטנר - רוב הרע כבר מאחור

רוב הרע כבר מתומחר במחיר המנייה. העברת השליטה לידי חיים סבן יכולה לשמש קרש קפיצה לפרטנר בתחום התוכן בטלוויזיה שהרי סבן מגיע מתחום זה. אנו נמצאים ערב פתיחת השוק הסיטונאי לתחרות ולכן תחום זה ישמש מקור הכנסה משמעותי להמשך הדרך. פרטנר תדע להמשיך את תהליך ההתייעלות שכבר החלה בשנה האחרונה ובהמשך נראה חברה רזה יותר ויעילה הרבה יותר והדבר יבוא לידי ביטוי בריוחיות. בנוסף, ייתכן שבהמשך הדרך לפחות שחקן אחד מהחדשים בתחום הסלולר יצא מהמשחק.

 

חיים סבן חיים סבן צילום: ראלף אלסוונג

 

מישורים - הוכיחו את עצמם

החברה הוכיחה את עצמה בשנים האחרונות בניצול הזדמנויות ברכישת נכסים וחילוץ ההון העצמי תוך מספר חודשים. חברת הבת של מישורים, סקייליין (58%), ביצעה לפני מספר חודשים הקצאת מניות לגוף פיננסי קנדי לפי שווי של 220 מיליון דולר קנדי, לקראת הנפקת החברה במהלך שנת 2013. השנה צפויה החברה להמשיך ולהתרחב ברכישת נכסים בארה"ב, לפתח ולמכור קרקעות בשני פרויקטים יזמיים שלה בפורט מקניקל ודיר הרסט ובעוד פרויקטים שברשותה. לפי מודל הערכת שווי שביצענו, החברה נסחרת במחיר נמוך משמעותית משוויה הכלכלי.

 

כיל - החולשה מגולמת במחיר

החולשה בתחום הדשנים כבר מגולמת במחיר המנייה. כיל פועלת בשוק מחזורי שבו מחירי האשלג והדשנים מושפעים מהמצב הכלכלי העולמי. החברות הגלובליות הגדולות בתחום כבר דיווחו על ירידה בביקוש והשוק הסתגל למצב. הדבר בא לידי ביטוי במחירי המניות בתחום. גם ברבעון הרביעי של שנת 2012 נראה קיטון בהיקף המכירות וברווחיות, אך בהסתכלות לשנה קדימה זאת יכולה להיות נקודה נוחה להיכנס למניה. לכיל מדיניות חלוקה של 70% מהרווח הנקי כדיבידנד ובארבעת הרבעונים האחרונים תשואת הדיבידנד עמדה מעל ל-7%. בנוסף,כיל נסחרת במכפיל 10 על רווח הנקי הצפוי לשנת 2013.

 

מפעלי ים המלח מפעלי ים המלח

 

5 האג"ח המומלצות

מכתשים אגן אג"ח ב' - שיפור מתמשך בתוצאות

תשואה לפדיון 5.5%. מח"מ 10.6 שנים

החברה עוסקת בייצור ושיווק מדבירי חרקים וקוטלי פטריות ועשבים להגנת הצומח. סדרה ב' אינה מגובה בביטחונות או התניות פיננסיות כיוון שהונפקה לפני שכללי ועדת חודק נכנסו לתוקף, אך בעלי המניות בחברה הם כור 40% וחברה בבעלות ממשלת סין כימצ'יינה 60%. ברבעון האחרון פרסמה מכתשים דוחות טובים עם שיפור ביחסים התפעוליים והפיננסיים.

 

מליסרון אג"ח ה' – שעבוד על "הקריון"

תשואה לפדיון 2.04%. מח"מ 5.9 שנים

החברה פועלת בתחום הנדל"ן המניב, מנהלת ומפעילה קניונים, מרכזים מסחריים ומשרדים. סדרה ה' מגובה בשיעבוד ראשון בדרגה על קניון "הקריון". כמו כן האג"ח מדורגת AA וצמודה למדד המחירים לצרכן.

 

גירון אג"ח ג' - מגובה בנכסים בראשון לציון

תשואה לפדיון 3.3%. מח"מ 4.5 שנים

החברה עוסקת בהשכרה, ניהול ואחזקה של נכסים מניבים בישראל. סדרה ג' מגובה בשעבודים ספציפיים ומדרגה ראשונה בנכסי תעשייה בראשל"צ ביחס LTV (יחס הון להלוואה) של 75% והתניות פיננסיות נוספות. האג"ח מדורגת A- וצמודה למדד המחירים לצרכן.

 

מגה אור אג"ח ג' - בגלל המרכזים המסחריים

תשואה לפדיון 4%. מח"מ 5.8 שנים

החברה עוסקת בהקמה וניהול של מרכזים מסחריים פתוחים "power centar" ופועלת בשיתוף עם חברת "ביג", המרכזים ממותגים תחת המותג ביג. סדרה ג' של החברה מגובה בשיעבוד ספציפי וראשון על 2 מרכזים מסחריים "ביג פרדס חנה" ו"ביג גליל עליון" ובנוסף התניות פיננסיות המחזקות את מחזיקי האג"ח. האג"ח אינה מדורגת, המח"מ הוא 5.8 שנים והתשואה לפדיון היא 4% + הצמדה למדד המחירים לצרכן.

 

ביטוח ישיר אג"ח י' - בגלל התשואה

תשואה לפדיון 4.9%. מח"מ 4.5 שנים

החברה מחזיקה בחברת הביטוח איי.די.אי, חברת הנדל"ן אדגר ובית ההשקעות מיטב. סדרה י' מובטחת בשעבוד קבוע וראשון בדרגה על מניות חברת הבת "אדגר" ביחס LTV של 60% והתניות פיננסיות נוספות. האג"ח אינה מדורגת וצמודה למדד המחירים לצרכן.

 

תיק השקעות מומלת ל-2013

 

באיילון ממליצים לחלק את התיק לפי מניות - 32% (חו"ל 40%, ישראל 60%), אג"ח ממשלתי (30%), אג"ח חברות (35%) ומזומן 3%. 

 

פינת ההימורים

שער דולר – יעלה בין 4% - 3%

שער היורו – ירד בין 3% - 4%

מדד ת"א 25 – יעלה ב-13%

מדד דאו ג'ונס – יטפס 11%

  

אין בהמלצות אלה כדי להוות מתן יעוץ השקעות, הצעה של הנכסים המוזכרים בה ו/או להוות הזמנה לרכשם. אין לראות בה כייעוץ בדבר כדאיות ההשקעה ו/או כשידול, במישרין ו/או בעקיפין, לקנות ו/או למכור את הנכסים. לאיילון בית השקעות, עובדיה או גורמים הקשורים עמה, יש או יכולות להיות החזקות בנכסים ו/או לבצע פעולות שונות לרבות חיתום, רכישה או מכירה של ניירות ערך ו/או הנכסים הפיננסיים האמורים, וכן להתקשר בקשרים עסקיים עם החברות וגורמים הקשורים עמו או עם הגופים הנזכרים בסקירה.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x