$
בורסת ת"א

אלי יונס: "אני לא מעוניין להיות יו"ר בנק מזרחי טפחות"

המנכ"ל ששמו הועלה כמועמד לתפקיד יו"ר הבנק לאחר פרישתו של יעקב פרי, הודיע כי אינו מעוניין בתפקיד יו"ר הדירקטוריון

שניר הנדלר 19:3412.11.12

לראשונה מאז הועלה שמו כמועמד לתפקיד יו"ר בנק מזרחי טפחות, מנכ"ל הבנק אלי יונס הודיע כי הוא אינו מעוניין בתפקיד. "אני לא מעוניין בתפקיד, ולא רואה עצמי מועמד אליו", אמר יונס אתמול בכנס קבלנים בבאר שבע.

 

בתחילת החודש מונה כיו"ר דירקטוריון זמני מוזי ורטהיים מגרעין השליטה של הבנק, אך בסוף נובמבר הוא צפוי לסיים את תפקידו לדרישת בנק ישראל, שאינו מאפשר לנציג בעלי השליטה בבנק לכהן כיו"ר. נכון להיום, דירקטוריון הבנק טרם גיבש רשימה של מועמדים ראויים ומוסכמים לתפקיד היו"ר על ידי בעלות השליטה בבנק משפחת עופר ומשפחת ורטהיים.

מה דעתך על מניית מזרחי טפחות:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

לאחר שיחליט הדירקטוריון על מועמד סופי לתפקיד, יועבר שמו לבנק ישראל, שיידרש לאשר בתוך חודשיים את מינוי היו"ר. לכן, לא מן הנמנע כי בסוף החודש יוחלף ורטהיים ביו"ר זמני אחר שימונה מנציגי בעלי השליטה החברים בדירקטוריון. ייתכן שאם לא יימצא מועמד מתאים לתפקיד בתוך פרק זמן קצר, יציע בנק ישראל לדירקטוריון הבנק רשימת מועמדים לתפקיד.

 

על אף דבריו של יונס, נראה כי לא נאמרה המילה האחרונה. טרם פרישתו בחודש שעבר של יעקב פרי מתפקיד יו"ר הבנק, גורמים בדירקטוריון מזרחי טפחות כבר הציעו ליונס את תפקיד היו"ר אולם זה סירב להצעה. וגם כעת, חלק מהדירקטורים ישמחו לראות את יונס עובר לכהן כיו"ר הבנק.

 

אולם מהלך זה אינו טריוויאלי שכן בבנק ישראל היו מעדיפים שיונס יעבור תקופת צינון של שנתיים לפני שיתאפשר למנותו ליו"ר הבנק - כפי שדרש המפקח על הבנקים מדירקטוריון בנק לאומי שביקש למנות לתפקיד היו"ר את גליה מאור, כשזו פרשה מתפקיד מנכ"לית בנק לאומי.

 

בבנק ישראל נשענו אז על החוק הקובע כי בבנק ללא גרעין שליטה, יידרש מנכ"ל יוצא לתקופת צינון של שנתיים לפני שימונה ליו"ר הבנק. אולם במזרחי טפחות קיים גרעין שליטה, ולכן, על פניו יוכל יונס להתמנות לתפקיד היו"ר, אך הערכות הן כי בנק ישראל יחליט ברוח החוק, שלא לאשר את מינויו לתפקיד יו"ר מזרחי טפחות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x