$
המלחמה על דמי הניהול

בית ההשקעות סיגמא מעלה דמי ניהול ב־8 קרנות נאמנות

סיגמא של פרופ' דן גלאי מגלגל על לקוחותיו את הפסדי ההכנסות שנגרמו בשל הפדיונות בתעשיית הקרנות וירידת ערך הנכסים המנוהלים

רחלי בינדמן 07:3024.10.11

בית ההשקעות סיגמא שבבעלות פרופ' דן גלאי מעלה את דמי הניהול ב־8 קרנות נאמנות שברשותו. המהלך מתרחש לאחר שבחודשים האחרונים ספגו בתי ההשקעות ירידה חדה בהכנסות כתוצאה מפדיונות גבוהים וירידה בערך הנכסים כתוצאה מהמשבר בשווקים. כעת, כך נראה, מבקשים בסיגמא, בית השקעות קטן יחסית

המתמודד בין השאר עם הכבדת הרגולציה, לצמצם את הפגיעה באמצעות העלאת דמי הניהול.

 

הקרנות שבהן יעלו דמי הניהול הן קרן סיגמא 80/20 המנהלת נכסים בהיקף 38 מיליון שקל, והיא הקרן השנייה בגודלה של סיגמא. דמי הניהול בקרן יעלו מ־0.7% ל־0.8%. סיגמא גם מעלה דמי ניהול בקרנות סיגמא 70/30, סיגמא מניות חו"ל, סיגמא אגד חוץ, סיגמא בונד שקלי וסיגמא אג"ח בריבית משתנה. בימים האחרונים מציגה תעשיית הקרנות גיוסים מינוריים בקרנות המסורתיות (כלומר קרנות שאינן קרנות מק"מ או קרנות כספיות שמאופיינות בדמי ניהול נמוכים במיוחד על רקע היותן סולידיות מאוד עם תשואה נמוכה).

 

על רקע הגיוסים הקלים, העלאת דמי הניהול בקרנות מסוג זה שמבצעת סיגמא תקשה עליה בגיוסים למול המתחרות שמציעות בגינן דמי ניהול נמוכים יותר, והעלאת דמי הניהול תפגע מן הסתם גם בדירוגים של הקרנות הללו במערכת ההפצה הבנקאית. עם זאת, יש לציין, כי בחודשים האחרונים העלו שורה ארוכה של בתי השקעות את דמי הניהול במספר רב של קרנות נאמנות שבבעלותן, כדי לחפות על הפסדי ההשקעות ולגלגלם על הלקוחות, וסיגמא רק מצטרפת למהלך.

 

מבית ההשקעות סיגמא נמסר בתגובה: "סיגמא מנהלת קרנות נאמנות מזה 20 שנה באחריות, שקיפות ונאמנות מלאה ללקוחותיה. סיגמא בוחנת את דמי הניהול מעת לעת ומבצעת שינויים וזאת במסגרת המקובל והסביר בכל קטגוריה. סיגמא היא מבתי ההשקעות האחרונים בתעשייה שמעלים דמי ניהול וגם לאחר השינוי מרבית קרנות סיגמא הינן בעלות דמי ניהול נמוכים מהממוצע בתעשייה".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x