שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוק ההון

יוסי מימן מאיים על המצרים: הגז לא יחזור? נתבע 8 מיליארד דולר

לדברי בכירים בשוק האנרגיה, הסכום שתתבע EMG מורכב מעלות הקמת צינור ההולכה בין צפון סיני לאשקלון, אובדן החזר השקעה עבור חוזים עתידיים ותביעות עתידיות שעלולות להגיע מלקוחות החברה

ליאור גוטמן 17:0731.05.11

נשיא קבוצת מרחב, יוסי מימן, מוריד את הכפפות במאבק לחידוש הזרמת הגז המצרי לישראל. בהודעה שהוציאה חברת אמפל לבורסה, שבאמצעותה ובאמצעות מרחב הוא מחזיק ב-20.7% מספקית הגז המצרית EMG, טוען מימן שבמידה והגז לא יחזור EMG תתבע את במצרים על סכום של 8 מיליארד דולר.

 

לדברי

בכירים בשוק האנרגיה, הסכום מורכב מעלות הקמת צינור ההולכה בין צפון סיני למתקן קצא"א שבאשקלון (כחצי מיליארד דולר), אובדן החזר השקעה עבור חוזים עתידיים בשוק הישראלי (שהיקפם הנוכחי הוא כ-55 מיליארד שקל, מתוכם קיזזה אמפל את החלק היחסי שכבר סופק) ותביעות עתידיות שעלולות להגיע מלקוחות של החברה.

 

"EMG הייתה החברה היחידה שהעלתה את המחיר שהיא משלמת על הגז המצרי בשנת 2009. המחיר המשולם על ידי EMG גבוה מזה שמשולם לקטאר או מהמחיר נטו שמקבלת רוסיה על הגז שהיא מוכרת לגרמניה. בעלי המניות נחושים לנקוט בכל הסעדים המשפטיים העומדים לרשותם כדי להגן על ההשקעה שלהם, זאת במטרה לשמור על אמינות החברה ואמינות החברות שהשקיעו בה", אמר מימן.

 

התביעה של מרחב מצטרפת לזו של בעל מניות אחר, סם זל, שמחזיק ב-12% ממניות EMG. כפי שנחשף אתמול (ב') ב"כלכליסט", חברה בבעלות סם זל פנתה לבוררות בינלאומית בדרישה לחדש את אספקת הגז לאזור.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x