שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
המלצות ואזהרות

בתי ההשקעות מציגים: מניות מומלצות - ששווה לשקול לקנות

בהראל פיננסים בחרו את אלוני חץ ואלרוב, בכלל פיננסים בחרו את נצבא ונייר חדרה. ניר זוננברג ממיטב מציע את אלקו וגילת לווינים. הרשימה המלאה

שהם לוי 17:4217.06.10

אחרי הראלי של 2009 בבורסה של תל אביב התנבאו מספר אנליסטים ומנהלי השקעות כי 2010 תהיה השנה בה המשקיעים יצטרכו להקפיד יותר על המניות הספציפיות שייבחרו להכניס לתיק - וכי העליות לא יהיו גורפות בכל המדדים.

 

פנינו אל בתי ההשקעות וביקשנו המלצות למניות שאינן נחשבות ל"השקעות עוגן" כמו בזק, טבע או עזריאלי, אלא מניות קטנות יותר שאולי מגלמות תשואות גבוהות בעתיד. בתגובה קיבלנו שלל המלצות על מניות שלא נמצאות בדרך כלל על הרדאר של המשקיעים. ההמלצות לפניכם.

 

ממליץ: אלעד קראוס, אנליסט מחלקת מחקר Sell Side בהראל פיננסים

 

מה דעתך על מניית אלוני חץ:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

1. אלוני חץ - אלוני חץהינה חברת אחזקות של חברות נדל"ן בישראל ובשוויץ. החברה פעילה בישראל, בשוויץ ובקנדה באמצעות חברות בנות תזרימיות עם נכסים איכותיים במקומות מרכזיים ועם היקף ייזום נמוך יחסית.

 

אלוני נהנית משיעור מינוף נמוך יחסית אשר בא לידי ביטוי ב-48.6% חוב נטו מהמאזן, נמוך מרוב חברות הנדל"ן בבורסה בתל אביב. יחס זה מאפשר לאלוני חץ גמישות תפעולית וקווי אשראי לרכישת נכסים נוספים והשבחתם. אלוני חץ מהווה השקעה סולידית עם תשואה גבוהה ביחס לסיכון. אנו מעריכים את שווי החברה על פי השווי הנכסי של אחזקותיה. חישוב זה מורה על מחיר של 18.5 שקל למניה, לעומת מחיר השוק שעומד על כ-14 שקלים. 

 

2. אלרוב - אלרוב היה החברה האם של אלרוב נדל"ן, ובנוסף מחזיקה נתח ממניות בנק לאומי. אלרוב הוכיחה את עצמה בפעילות יזמית בתחומים שונים של נדל"ן כגון: בנייה למגורים, משרדים, נכסים מניבים ועוד. החברה הינה ייחודית בהיבט של פיזור הנכסים על מספר מדינות ובמגוון תחומים. 

 

אלרוב בוחנת בקפידה את העסקאות היזומות אליהם היא נכנסת כפי שנראה מעסקאות המלונות עליהם דיווחה לאחרונה. ראוי לציין כי לחברה יש חשיפה גבוהה יחסית לפרנק השוויצרי אשר עלול להיות לה לרועץ במידה וימשיך להיחלש למול השקל.

 

מודל ה-NAV (שווי סחיר של אחקות) לאלרוב מורה על שווי של 120 שקל למניה, על פי השווי הכלכלי למניית אלרוב נדל"ן, זאת לעומת מחיר השוק שנע לאחרונה סביב 90 שקלים.

 

ממליץ: שי לוי, מנהל השקעות תחום נדל"ן בבית ההשקעות תמיר פישמן

 

מה דעתך על מניית אלקטרה נדלן:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

1. אלקטרה נדל"ןאלקטרה נדל"ן פועלת בעיקר בתחום הנדל"ן המניב, כאשר כ-60% מהנכסים מצויים באירופה, בעיקר בגרמניה והולנד. מניית החברה ירדה לאחרונה בצורה ניכרת עקב החשיפה לאירופה ולמטבע היורו, ונסחרת במכפיל 0.6 בלבד על ההון העצמי המשוערך בדוחות הרבעון הראשון של 2010.

 

למרות הסיכונים בחשיפה לאירופה ובכך שהחברה מאופיינת בשיעורי מינוף גבוהים (ההון העצמי מהווה רק כ 12% מסך המאזן), אנו מעריכים שמחירה הנוכחי של המניה מהווה הזדמנות. מבחינה תפעולית החברה ממשיכה לשמור על תזרים מזומנים יציב, ועל FFO ברמה טובה.

 

נוסיף את העובדה שלהערכתנו אין לחברה בעיה של מימוש נכסיה בעת הצורך במחיר הנכון. לאלקטרה אפסייד גבוה נוסף בחלק היזמי בארץ (מגדל הרכבת, פרויקט אורנים, מגדל אלקו), וניהול מוכח ושמרני (הלוואותיה על הנכסים בבעלותה הם בצורת נון ריקורס, וביחס LTV סביר), ונקבל חברה איכותית במחיר זול.

 

2. דורי קבוצה - דורי עוסקת בפעילות נדל"ן יזמית בארץ ובפולין (אחזקה ברונסון 32%), וכן בתחום הביצוע של פרויקטים קבלניים מורכבים (אחזקה בדורי בניה ב-71.5%). בנוסף, מחזיקה בכ-18.75% מחברת האנרגיה דוראד, ובעלת צבר עתודות קרקע ליזמות עתידית.

 

כיום עיקר השווי מתבטא בחלק היזמי בארץ, כאשר היזמות בפולין נותרה להערכתנו במצב סביר. כמו כן לדורי בניה קיים צבר הזמנות קבלנות בניה מרשים של כ-1.9 מיליארד שקל, רובו לשנתיים הקרובות.

 

הקבוצה ממותגת בשוק כאחת מקבלניות הביצוע המקצועיות בעלת יתרון לגודל בתחום, מבצעת מהלכי התייעלות שאמורים להגדיל את הרווחיות התפעולית, בעלת עתודות קרקע למסחר ומגורים שיציפו ערך עתידי, וזאת בנוסף לפוטנציאל הגדול בחברת דוראד שרשומה בספרים על פי עלות ההשקעה בלבד.

 

ממליץ: יניב אהרון, מנהל השקעות תחום פיננסים בבית ההשקעות תמיר פישמן

 

1. ביטוח ישיר - חברת ביטוח ישירפועלת בתחום הביטוח הכללי וביטוחי חיים וחסכון לטווח ארוך. ייחודה של ביטוח ישיר הינה בכך שהיא פועלת בענף ביטוח הרכב ללא שימוש בסוכנים, דבר המאפשר רמה חיתומית ורווחיות גבוהים יותר.

 

כתוצאה מהמודל העסקי נהנית החברה מגידול מתמשך בהכנסות וברווחיות ביחס לרבעון המקביל אשתקד המתבטאים בשיעור צמיחה של כ-10% במונחי פרמיות וגידול של 27% במונחי הכנסות כוללות, הרבה מעבר לממוצע בענף הביטוח.

 

בנוסף, החזקה בחברה מאפשרת חשיפה לענף הפיננסים דרך החזקות בבית ההשקעות מיטב (28.56%) ולענף הנדל"ן דרך החזקה באדגר (50%).

 

ממליץ: שמוליק קשת, מנהל תחום מניות מערך השקעות ומחקר בכלל פיננסים ניהול השקעות

 

1. נצבא - החברה עוסקת בייזום פיתוח והחזקה של נדל"ן מניב בעיקר בישראל. נסחרת בשווי של 1.65 מיליארד שקל. נכסי החברה כוללים בעיקר תחנות מרכזיות (של חברת אגד בעיקר), שטחי מסחר, קניונים, ומשרדים. חברת אגד הינה לקוח מהותי שלה. נכסים אלו מניבים הכנסה תפעולית נקייה של כ- 400 מיליון שקל בשנה.

 

לחברה גם פעילות (שולית יחסית) של נדל"ן מניב בצרפת. עד כאן, על פי נתונים אלה, נצבא דומה לחברות הנדל"ן המניב האיכותיות האחרות הנסחרות בבורסה בת"א (כגון: אמות, עזריאלי, בריטיש, מליסרון ועוד..).

 

אך הייחודיות של נצבא היא בפוטנציאל הרב החבוי בחלק גדול מהנכסים שבבעלותה. נכסים אלו נמצאים בפרישה ארצית רחבה, בדרך כלל במרכזי ערים גדולות, בדמות תחנות מרכזיות ישנות יחסית ונכסים תחבורתיים אחרים, אשר ברובם היו שייכים בעבר לאגד.

 

בשנים האחרונות מאז רכישתה של החברה מאגד, פועלים בעלי השליטה החדשים באופן אינטנסיבי לשינוי התב"ע בנכסים הללו והפיכתם לפרויקטי נדל"ן מודרניים למגורים ולמסחר. מיותר לציין כי החברה זוכה לשיתוף פעולה בהסבות אלו מצד הרשויות המקומיות, אשר מהלך כזה מייצג כמובן גם את האינטרס שלהם לחידוש ושיפור פני העיר.

 

מהלכים אלו עשויים להביא להצפת ערך גדולה החבויה בנכסי החברה בסדר גודל של מאות מיליוני שקלים וכאן האפסייד הגדול. הצפי להתחלת תהליכים אלו הינו כבר השנה, וביתר שאת בשנים הבאות. 

 

למרות הנתונים הללו ודוחו"ת כספיים משופרים לרבעון הראשון 2010 (רווח נקי של 71 מיליון שקל), החברה נסחרת במכפיל FFO של כ-7.5 ומכפיל הון של 0.77, נמוך משמעותית מהשווי ההוגן.

 

2. נייר חדרה - נייר חדרההינה אחת מהחברות התעשייתיות הותיקות הנסחרות בבורסה בת"א. צפי הרווחים של מחלקת המניות בכלל פיננסים לשנת 2010 עומד על כ-140 מיליון שקל - המגלם מכפיל רווח של כ-9.5.

 

החברה עוסקת בשלושה תחומים עיקריים: ייצור ושיווק של נייר לאריזה ואריזות קרטון כשעיקר חומר הגלם עבורו מגיע מנייר ממוחזר (חברת אמניר), ייצור ושיווק מוצרי צריכה מתכלים (בעיקר טיטולים) ע"י השותפות חוגלה- קימברלי, ייצור ושיווק נייר לכתיבה והדפסה.

 

לחברה מספר מנועי צמיחה משמעותיים שנוצרו לאחרונה:

 

• מכונה 8 - קו ייצור חדש שהחל לפעול השנה ועתיד להכפיל את כושר הייצור של החברה בתחום נייר האריזה בשנתיים הבאות. זאת בנוסף לעליית מחירים שחלה לאחרונה בתחום הנייר יביאו לקפיצת מדרגה משמעותית ברווחיות החברה כבר משנה זו.

• שיפור וצמיחה בפעילות חוגלה-קימברלי בטורקיה. פעילות זו שהקיזה הפסדים מאז הקמתה בשנים האחרונות צפויה להתאזן בקרוב ואף לעבור לרווחיות.

• חסכון באנרגיה - החברה הקימה תשתית לשימוש באנרגיה חלופית וכיום משתמשת בגז טבעי בתהליך הייצור מה שתורם לחסכון של עשרות מיליוני שקלים בהוצאות הייצור.

• כמו כן בכוונת החברה להקים בחצר המפעל תחנת כח על בסיב גז טבעי שתייצר 240 מגה ואט חשמל כאשר 40 מגה-וואט יהיו לשימוש עצמי ו-200 מגה ואט ניתן יהיה למכור לחברות אחרות. לפעילות זו לכשתוקם תהיה תרומה משמעותית לצמיחת החברה בעתיד.

 

ממליץ: ניר זוננברג, מנהל מחלקת buy side בבית ההשקעות מיטב

 

1. אלקו - אנו מאמינים בהשקעה באלקו בעיקר בשל הראיה החיובית שלנו לגבי כל אחד מתחומי הפעילות של החברה. בנוסף, באמצעות ההשקעה באלקו ניתן לקבל את החשיפה לפעילויות בדיסקאונט של כ-25-30% ביחס למחיר ההוגן שלהם.

 

אלקו מחזיקה בכ-59% מאלקטרה, ב-55% מאלקטרה נדל"ן ובכ-85% מאלקטרה צריכה. בנוסף, החברה מחזיקה בכ-100% מחברת איירוול, הפועלת בתחום ייצור המזגנים. למעט פעילות ייצור המזגנים, אשר נפגעה באופן קשה במהלך המשבר האחרון, יתר הפעילויות שמרו על יציבות יחסית (אלקטרה מוצרי צריכה) ואפילו שיפרו את מעמדן התחרותי בשוק, לאור פגיעת המשבר במתחרים (דוגמת אלקטרה בנייה).

 

מה דעתך על מניית גילת:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

2. גילת לוויינים - אין כל ספק, כי בשנים האחרונות חברת גילת לווייניםלא סיפקה את הסחורה מבחינת תוצאות פיננסיות, וזאת בלשון המעטה. כצעד אסטרטגי, על מנת להרחיב את שוקי היעד של החברה, גילת מנסה להיכנס לתחום הביטחוני.

 

אנו סבורים, כי פעילות זו תגרום לכך שגם ב-2010 נראה תוצאות פיננסיות פושרות (חברה מאוזנת פחות או יותר), כאשר ב-2011 אנו משערים שנתחיל לראות את תוצאות המהלך. למרות האמור, נכון להיום החברה נסחרת בשווי שקרוב מאוד למזומנים והנכסים הריאליים שברשותה. נכון להיום, בקופת החברה כ-100 מיליון דולר, לאחר שהחברה רכשה 2 חברות בכ-30 מיליון דולר. בנוסף, החברה היא הבעלים של הבניין בו היא פועלת בפ"ת. אנו סבורים, כי גם אם החברה תמצה חלק קטן מהפוטנציאל שלה, היא יכולה להצדיק את שווי השוק הנוכחי בו נסחרת החברה.

 

3. קרדן ישראל - קרדן ישראלמחזיקה במספר רב של פעילויות. הנכס המרכזי שלה הוא החזקה של כ-40.5% בחברת UMI - יבואנית GM לישראל. 2009 הייתה שנה חריגה ב-UMI על רקע הכניסה של השברולט קרוז החדשה לישראל, לצד הקשיים שאליה נקלה GM.

 

עם זאת, אנו כבר רואים בתוצאות הרבעון הראשון של השנה את השיפור בביצועים ומעריכים, כי 2010 תעמוד בסימן של צמיחה ושיפור הרווחיות. בנוסף, החברה פועלת בתחום הנדל"ן בישראל דרך ההחזקה בקרדן נדל"ןוהחזקה בקרדן נכסי אמד. אנו סבורים שהחברה סובלת כיום מבאז שלילי בעקבות פרשת הולילנד. בפועל, ההשפעה של הפרשה על החברה די מוגבלת. נכון להיום, החברה נסחרת בדיסקאונט של מעל ל-30% ביחס לשווי ההחזקות שלה ונראית לנו הזדמנות השקעה מעניינת.

בטל שלח
  לכל התגובות
  x