$
בורסת ת"א

עבר משוכה אחת: אלוביץ' קיבל אישור הרשות להגבלים לעסקת בזק

אלוביץ' ידרש כצפוי למכור אחזקותיו ב-YES, אך יורשה להמשיך ולהחזיק בפעילות מכירת טלפוני נוקיה. השלמת העסקה צפויה בשבועות הקרובים

גילעד נס 17:4301.04.10

השלמת עסקת בזק מתקרבת: הממונה על ההגבלים העסקיים, רונית קן, אישרה בימים האחרונים באופן עקרוני את רכישת גרעין השליטה בבזק בידי חברת "בי קומוניקיישנס" (לשעבר סמייל), הנמצאת בשליטת חברת יורוקום של שאול אלוביץ'.

 

מה דעתך על מניית בזק:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

עסקת רכישת גרעין השליטה מבזק כוללת העברת כ-30.6% ממניות החברה מידי קבוצת סבן-אייפקס-ארקין לחברת "בי קומיוניקיישנס" תמורת 6.5 מיליארד שקלים.

 

כצפוי, התנתה קן את השלמת העסקה במכירת אחזקותיה של יורוקום בחברת הלווין yes, בשיעור של 32.6%, לגורם שאינו בזק, בעלת המניות הגדולה בחברה (49.8%).

 

המכירה חייבת להתבצע תוך זמן מסויים, שאינו ידוע, גם אם מחיר המכירה משקף הפסד עבור יורוקום. באם לא ישלים אלוביץ' את המכירה עד לביצוע עסקת בזק בפועל, יעביר את מניות yes שברשותו לידי נאמן, שימשיך בתהליך המכירה.

 

נזכיר כי לאחרונה החל אלוביץ' במהלך לרכוש את אחזקות בעלי המניות הקטנים ב-yes, על מנת לייצר חבילת מניות אחידה שאותה יהיה קל יותר למכור לגורם שלישי. עד כה הודיעה פולאר תקשורת כי תמכור לאלוביץ' את אחזקתה בחברה, וצפויים להצטרף אליה גם גילת, קרדןויואב חרל"פ.

 

בנוסף מאפשרת קן ליורוקום להמשיך ולהחזיק בפעילות יורוקום-נוקיה, המשווקת בישראל את הטלפונים הסלולריים של נוקיה לשלוש חברות הסלולר הישראליות, ונחשבת לבעלת נתח השוק הגדול ביותר בתחום זה.

 

עם זאת, על יורוקום יאסר לשתף מידע הנגזר מאחזקתה בפלאפון (באמצעות בזק) עם יורוקום-נוקיה, ועל יורוקום-נוקיה לשתף מידע אודות פעילות סלקוםו פרטנר עם יורוקום. אישור דומה הוענק לסקיילקס בעת שרכשה את גרעין השליטה בפרטנר, והיא ממשיכה להחזיק במקביל גם בפעילות יבוא טלפונים סלולריים של סמסונג.

 

להשלמת העסקה נדרש אלוביץ' לקבל גם את אישור משרד התקשורת, שלא צפוי להוסיף תנאים נוספים, ואישור משרד ראש הממשלה. אישורים אלו צפויים להתקבל בשבועות הקרובים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x