$
בורסת ת"א

ריצ'רד הנטר עובר מכיסא מנכ"ל נטויז'ן לכהן כמנהל עסקים ראשי בשופרסל

אפי רוזנהויז מונה לנשיא וימשיך לכהן כמנכ"ל שופרסל. נוחי דנקנר, בעל השליטה בנטוויז'ן ושופרסל: "יכולתו הניהולית הגבוהה של ריצ'י הנטר, אותה הפגין בשנתיים האחרונות תעמוד מהיום לרשות שופרסל ותהווה תרומה חשובה לאיכותה הניהולית של שופרסל"

מישל אודי, מיכל תוסייה-כהן וגלעד נס 16:4219.01.10

ריצ'רד הנטר מקודם מנטויז'ןל שופרסל. לאחר תום המסחר הודיעה היום (ג') נטוויז'ן כי ריצ'רד הנטר יסיים את תפקידו בתום חודש מרץ השנה וימונה למנהל עסקים ראשי בשופרסל. אפי רוזנהויז, מנכ"ל שופרסל, מונה לנשיא שופרסל וימשיך בתפקיד מנכ"ל החברה.

מה דעתך על מניית שופרסל:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

העברת התפקיד מידי רוזנהויז מגיעה לאחר החלטת הרשות להגבלים עסקיים להעמיד לדין, בכפוף לשימוע, את רוזנהויז וסמנכ"ל הסחר והשיווק של הרשת, אלי גידור בנוגע להפרת תנאי המיזוג עם קלאבמרקט. הפרשה החלה בינואר כאשר שופרסל החליטה להוריד מן המדפים מוצרים שונים שנמכרו במבצע ברשת המתחרה רבוע כחול. נציגי רשות ההגבלים העסקיים אף פשטו על משרדי שופרסל ולקחו מסמכים. בין השאר נלקח יומנו של גידור שכלל סיכומי פגישות עם ספקים.

 

עוד פעילות שמטלטלת את שוק הקמעונאות לאחרונה היא סידור המדפים. שופרסל היא המובילה של מהלך זה, מהלך שמעביר את סידור המדפים מידי הספקים לשופרסל. הספקים, במיוחד הקטנים והבינוניים חוששים כי הסידור החדש עלול לפגוע במכירותיהם בשל מיקום פחות טוב על המדף. כמו-כן צפויה שופרסל לגבות עמלה גבוהה עבור הסידור.

 

אפי רוזנהויז אפי רוזנהויז צילום: צביקה טישלר

לטענות אלה הגיב רוזנהויז ואמר כי "שופרסל הגיעה להבנות ולהסכמים עם חלק מהספקים המובילים בנוגע לסידור מוצריהם על מדפי הרשת. עם מרבית הספקים האחרים מתקיימים כעת מגעים מתקדמים לסגירת הסכמים באותו נושא. לפיכך, הודיעה שופרסל כי בחודשים הקרובים תגבה עמלת סידור מדף רק מאותם ספקים שאת מוצריהם תסדר בפועל על המדפים בחנויות הרשת".

 

הוביל את נטוויז'ן לדיבידנד ראשון

 

הנטר, 40, מונה למשרת מנכ"ל נטויז'ן לפני כשנתיים ותחת הנהגתו השלימה החברה את המיזוג עם חברת ברק. לפני כשנה השיקה שירות שיחות על גבי האינטרנט (VOB) שבו, על פי הערכות, מנויים כמה עשרות אלפי לקוחות.

 

בתקופת ניהולו הרחיבה החברה את תחומי פעילותה גם בתחומי שירותי התקשורת לעסקים, הציגה עליה בהכנסות וברווח, שנגזר מתוכנית התייעלות אגרסיבית בתחומי המכירה והשיווק, ולראשונה בתולדותיה אף חילקה דיבידנד לאחר פרסום תוצאות הרבעון הראשון והשני של 2009. בסוף הרבעון השלישי של 2009 דיווחה נטויז'ן על כ-588 אלף לקוחות אינטרנט מהיר.

 

בענף התקשורת העריכו כי הנטר צפוי לרשת את מקומו של עמוס שפירא כמנכ"ל סלקום, לאחר פרישת שפירא, בהתחשב ברקע של הנטר בתחום התקשורת והצפי למיזוג של סלקום ונטויז'ן.

 

דנקנר: "רוזנהויז ימשיך להוביל את שופרסל בשנים הבאות"

 

נוחי דנקנר, יו"ר אי.די.ביאמר בהודעת החברה לעיתונות כי "אני משוכנע שאפי רוזנהויז ימשיך להוביל את שופרסל בעשיה פוריה ובניווט וניהול מוצלחים של הקבוצה בשנים הבאות לצידם של יו"ר החברה רפי ביסקר והיו"ר המשותף שלום פישר".

 

"יכולתו הניהולית הגבוהה של ריצ'י הנטר, אותה הפגין בשנתיים האחרונות כמנכ"ל נטוויז'ן-013 מקבוצת אי.די.בי, תעמוד מהיום לרשות שופרסל ותהווה תרומה חשובה לאיכותה הניהולית של שופרסל. קידומו של אפי רוזנהויז והצטרפותו של ריצ'י הנטר לשופרסל, מבטאים את מדיניותיה של קבוצת אי.די.בי לשימור ולקידום המנהלים האיכותיים בקבוצה".

 

נשיא ומנכ"ל שופרסל, אפי רוזנהויז, אמר היום בהודעת החברה כי "אני שמח שעלה בידינו לצרף את ריצ'י הנטר לקבוצת שופרסל. בשנים האחרונות הצלחנו לבנות צוות ניהולי מצויין, שהוביל את החברה להישגים מרשימים בתחום הקמעונאות".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x