$
שוקי חו"ל

שטיינמץ אוסף מניות בייטמן להבטחת מחיקתה מהמסחר

רכש אתמול 11% ממניות בייטמן־ליטווין והגיע לאחזקה של 70% בחברה. בכדי למחוק בוודאות יצטרך להגיע לאחזקה של 75% לפחות

ענת ציפקין 09:2708.10.09

פחות משבוע לאחר שהודיע כי ברצונו למחוק את חברת ההנדסה בייטמן־ליטווין שבבעלותו מהמסחר בבורסת AIM בלונדון, מנצל בני שטיינמץ את המחיר הנמוך שבו נסחרת המניה ומתחיל לאסוף מניות, כדי להקל את מהלך אישור מחיקתה מהמסחר באסיפת בעלי המניות שתיערך ב־23 באוקטובר.

 

אתמול

הודיעה בייטמן־ליטווין כי בעלת השליטה בחברה, בייטמן בי.וי מקבוצת BSG, שוב מגדילה את אחזקותיה בה. מהדיווח אתמול עולה כי בייטמן בי.וי הגדילה ב־11% את אחזקותיה בבייטמן־ליטווין, ורכשה 13.4 מיליון מניות במחיר ממוצע של 2.5 פני למניה. כעת, לאחר הגדלת אחזקות זו, מחזיקה בייטמן בי.וי ב־85 מיליון מניות של בייטמן־ליטווין, כלומר 69.7% מהון המניות של החברה.

 

רכישה זו מתבצעת פחות משבוע לאחר שבייטמן בי.וי כבר הגדילה את אחזקותיה ב־4% בבייטמן־ליטווין, באמצעות הנפקת מניות חדשות.

 

על פי חוקי בורסת לונדון, זקוק שטיינמץ לתמיכה של לפחות 75% מהנוכחים באסיפה, ולפיכך, לא מן הנמנע שימשיך לנצל את מחירה הנמוך של המניה לרכוש מניות נוספות ולנסות להגיע לאחזקות של לפחות 75%, כדי להבטיח את אישור המחיקה של החברה מהבורסה.

 

בייטמן־ליטווין הונפקה בבורסת AIM בלונדון ב־2006 לפי שווי שוק של 173 מיליון ליש"ט. מאז נחתכה המניה ביותר מ־98% מערכה, וכעת היא נסחרת שם בשווי שוק של 3.5 מיליון ליש"ט בלבד. בדיווח לבורסה בלונדון הסבירה בתחילת השבוע בייטמן־ליטווין, כי ברצונה להימחק מהמסחר בשל "ההידרדרות המהותית שחלה במצבה הפיננסי בשנה האחרונה, וכי נתוני הסחירות ושווי מנייתה מקשים על גיוס קווי אשראי למימון פעילותה השוטפת". בייטמן־ליטווין צפויה לסכם את שנת הכספים הפיסקאלית 2008–2009 עם הפסד.

 

בהנחה שאסיפת בעלי המניות תאשר את מחיקתה של בייטמן־ליטווין, יהיה 2 בנובמבר יום המסחר האחרון שלה בלונדון. מחיקתה של בייטמן־ליטווין מהמסחר מתבצעת כחצי שנה לאחר ששטיינמץ מחק מהמסחר בלונדון את החברה־האחות שלה, בייטמן הנדסה, מסיבות דומות לאחר שלוש שנות מסחר.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x