$
שוק ההון

דש איפקס: שמריך ונויברגר יוצאים עם 80 מיליון שקל

כל אחד מהמנכ"לים מוכר את מניותיו בבית ההשקעות תמורת כ־42 מיליון שקל, לאחר שהשקיע ברכישתן כ־11 מיליון שקל בלבד

עומרי כהן 06:5630.09.09

הרומן של שמריך ונויברגר עם בית ההשקעות הבורסאי דש־איפקס (שנקרא אז ברגר הולדינגס) החל בפברואר 2004.

מה דעתך על מניית מיטב דש:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

חודש קודם לכן רכשה הסתדרות העובדים הלאומית (הע"ל) בניהולו של מיקי צולר את אחזקותיו של עמית ברגר (30%) בבית ההשקעות שנשא את שמו תמורת כ־14 מיליון שקל. בעקבות הרכישה מיהר צולר לסגור עסקה עם שמריך ונויברגר, שניהלו אז את בית ההשקעות הפרטי איפקס השקעות. לעסקה זו היתה תרומה משמעותית ביצירתו של אחד מבתי ההשקעות הגדולים בישראל.

 

באמצעות ברגר הולדינגס שילם צולר כ־34 מיליון שקל עבור איפקס השקעות, שהוחזק אז בידי שמריך (24%), נויברגר (24%), מוזי ורטהיים (15.4%) ועוד. בתמורה זכה צולר בשירותי הניהול של השניים, שהעלו את שווי בית ההשקעות המאוחד לכ־856 מיליון שקל, נכון לאתמול.

 

שמריך ונויברגר זכו (כל אחד) להטבה בדמות 880 אלף אופציות (4.5% מהחברה באותם ימים), שאותן יכלו להמיר למניות לפי מחיר של שקל למניה, כאשר מניית ברגר הולדינגס נסחרה באותה עת סביב מחיר של 9 שקלים. עד סוף 2006 מימשו השניים את מלוא האופציות למניות, אך לא מכרו את המניות בשוק אלא המשיכו להחזיק בהן.

 

ההחלטה השתלמה מאוד: השניים מוכרים כעת את מניותיהם לפי מחיר של 28 שקל למניה - פי שלושה ממחירה בעת מתן ההטבה. אבל הם לא הסתפקו במניות אלו, וכל אחד מהם רכש עוד כ־600 אלף מניות. כמחצית מכמות זו נרכשה מגזית אינק במאי 2007 לפי מחיר של 21 שקל למניה, אולם השאר נרכשו בטווח מחירים של 11–16 שקל למניה בלבד.

 

יוצא אם כן שכל אחד מהמנכ"לים מוכר את מניותיו תמורת כ־42 מיליון שקל, לאחר שהשקיע ברכישתן כ־11 מיליון שקל בלבד. זאת, נוסף על 8 מיליון שקל שקיבל על מכירת חלקו באיפקס השקעות. כל אחד מהם מחזיק כיום ב־3.9% מדש איפקס, ששווים בשוק כ־33 מיליון שקל.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x