$
בורסת ת"א

אחרי שקיבלה אישור מרשם הפטנטים האמריקאי: נטקס יוצאת לגיוס הון בהיקף של כ-7 מיליון שקלים

מדיווח שהחברה פרסמה הבוקר עולה כי בכוונתה לגייס כ-7 מיליון שקלים בהנפקת מניות שהיוו 8.63% מההון של החברה (בדילול מלא)

סיון איזסקו 10:3010.09.09

חברת נטקס שדיווחה בתחילת השבוע על קבלת פטנט מרשם הפטנטים האמריקאי לטכנולוגיה שהחברה פיתחה בתחום החיפוש - טכנולוגיה בה עושות שימוש מיקרוסופט, גוגל, יההו ושאר ענקיות התוכנה והחיפוש האמריקאיות – יוצאת היום לגיוס הון בהנפקת מניות.

מה דעתך על מניית ספרינג:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

מדיווח שהחברה פרסמה הבוקר עולה כי בכוונתה לגייס כ-7 מיליון שקלים בהנפקת מניות שהיוו 8.63% מההון של החברה (בדילול מלא). ההנפקה תיעשה בדרך של מכרז על מחיר המניה כאשר המחיר המינימאלי יעמוד על 15.5 שקל למניה. מחיר המניה בבורסה עומד הבוקר על כ-18.6 שקל למניה.

 

האישור לפטנט שהחברה קיבלה השבוע הוא בגין בקשה שהחברה הגישה עוד בשנת 1998 כאשר היא היתה חברה פרטית. מאז פיתחה נטקס את הטכנולוגיה החלו ענקיות החיפוש האמריקאיות לעשות שימוש חופשי בטכנולוגיה כל עוד רשם הפטנטים האמריקאי לא אישר את הפטנט אותו הגישה נטקס.

 

כעת בעקבות ההכרה של משרד הפטנטים האמריקאי כי מדובר בטכנולוגיה שנטקס הישראלית פיתחה יאלצו ענקיות החיפוש לרכוש רישיונות או לרכוש את הפטנט מנטקס אם הן תרצנה להמשיך לעשות שימוש בטכנולוגיה באופן חוקי.

 

מדובר בפטנט העוסק בתחום הניתוב והחיפוש הישיר באינטרנט – המאפשר לגולשים להגיע לאתר האינטרנט הרצוי באמצעות שפה חופשית וללא צורך בהקלדת כתובת האתר המלאה.

 

החברה מציינת כי "למיטב הערכת החברה בשלב זה ובהסתמך על בדיקות מקדימות שנערכו עבור החברה, מספר חברות מובילות בתחום החיפוש בארה"ב, מבצעות פעילות בתחום המכוסה על ידי פטנט זה.

 

"נכון למועד דוח הצעת המדף, אין באפשרות החברה להעריך את ההתפתחויות העשויות לנבוע ממהלך כלשהו הקשור בפטנט ו/או לאמוד את ההשפעה האפשרית הנובעת מכך על הכנסות החברה ו/או מצב עסקיה".

 

בימים האחרונים מאז דיווחה החברה על קבלת הפטנט הכפילו המניות את שוויין במהלך המסחר בבורסה ומחזורי המסחר גדלו ממחזור ממוצע לש עשרות אלפי שקלים ביום מסחר ממוצע ולמחזורים מסחר בהיקפים של מילוני שקלים ביום.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x