• תפריט
בורסת ת"א

הערכות: יעקב גלברד ימונה לסגן יו"ר פרטנר

גלברד מלווה את אילן בן דב בביצוע העסקה ובגיוס המימון הדרוש להשלמתה

גילעד נס 20:4124.08.09

מתגברות ההערכות כי אילן בן דב ייטול לעצמו את תפקיד יו"ר פרטנר, ויעקב גלברד צפוי לשמש סגנו. גלברד, כיום יו"ר תפרון ולשעבר מנכ"ל פלאפון ובזק, ישתלב ככל הנראה בדירקטוריון פרטנר לאחר העברת השליטה בחברה לידי אילן בן דב.

 

על פי גורמים בשוק, גלברד, שליווה את העסקה

מקרוב, מוערך מאוד על ידי בן דב, ובמהלך המגעים האחרונים עם שותפים ומממנים פוטנציאליים של העסקה אף נמסר להם כי גלברד ימשיך ללוות את החברה גם לאחר העברת השליטה בפרטנר, ויעשה זאת בתפקיד בכיר. לאומי פרטנרס, שרכשה כ־5% ממניות פרטנר מסקיילקס שבשליטת בן דב, אף התייחסה להימצאותו של גלברד בצוות המוביל את פרטנר לאחר סיום העברת הבעלות בפרטנר כעובדה מוגמרת בהודעתה מיום ראשון על העסקה.

 

עסקת ההשתלטות של בן דב על פרטנר צפויה להיסגר בתחילת דצמבר, ורק לאחר מועד זה יוכל בן דב להתחיל למנות בכירים מטעמו. לאחר הסגירה יוכל בן דב להתחיל ולממן חלק מהחזרי ההלוואות שקיבל ויקבל באמצעות חלוקה מוגברת של דיבידנדים. לאחר השלמת העסקה יתפטרו ששת נציגי האצ'יסון מדירקטוריון החברה, ויוחלפו בנציגים מטעמו של בן דב.

 

למרות סיום צורם לתקופתו בבזק, עקב פרשת הבונוסים לבכירי החברה, גלברד מוערך מאוד בשוק התקשורת, וחתום על התנעת תהליך ההתאוששות של פלאפון בתחילת העשור. זאת לאחר שמתחרותיה, סלקום ופרטנר, פרצו לשוק ונטלו ממנה את הבכורה, תהליך שאותו ממשיך מאז מחליפו גיל שרון. לא ניתן היה להשיג את תגובתו של יעקב גלברד.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x