$
פרסום ושיווק

הקניונים ורשתות המסחר: נפתח החנויות ביום חמישי - למתחסנים בלבד

פורום ראשי המסחר, המסעדות, והקניונים, הודיע כי עד גיל 60 תתאפשר כניסה לחנויות למי שחוסנו פעם אחת לפחות; בני 60 ומעלה יוכלו להיכנס לחנויות רק אם קיבלו חיסון שני. כמו כן, יאפשרו בעלי העסקים כניסה של ילדים ונוער מתחת לגיל 16

אורנה יפת 17:1508.02.21

בניסיון להפעיל לחץ על הממשלה לאשר להם לפתוח את העסקים, ובאקט של ייאוש, יוצאים קמעונאי ענף המסחר, הקניונים, המסעדות והשווקים במהלך שנוי במחלוקת, ומודיעים כי החל מיום חמישי הקרוב יפעילו את כל המסחר, כולל הקניונים, אך יאפשרו כניסה רק לציבור המתחסנים בעלי "תו ירוק".

 

 

 

פורום ראשי המסחר, המסעדות, והקניונים, הודיע כי הכניסה של עובדים ולקוחות לקניונים ולחנויות תתאפשר על פי מתווה קל יחסית לזה שהציעה הממשלה

במתווה התו ירוק. כך על מנת לאפשר כניסה של מרבית הלקוחות לקניונים, אלו יאפשרו ללקוחות ועובדים מתחת לגיל 60 כניסה עם חיסון ראשון בלבד, ומעל לגיל 60 תתאפשר כניסה רק למי שקיבל חיסון שני.

 

קניון קניון צילום: אבי רוקח

 

 

כמו כן, יאפשרו בעלי העסקים כניסה גם לילדים ונוער מתחת לגיל 16, מתוך הבנה שאיסור עליהם יגרום גם להורים להדיר רגליהם מהחנויות. בכניסה לחנויות והקניונים ידרשו בעלי העסקים להציג תעודת מחלים, ובדיקת קורונה שלילית בתוקף של 72 שעות.

 

צעד המחאה עדיף על להשאיר את העסקים סגורים

 

ההכרזה על המהלך איננה מקובלת על כלל בעלי העסקים וגוררת התנגדות בעיקר מצד בעלי רשתות קטנות, והיא באה לאחר שראשי ענף המסחר נואשו מקיום שיחות מרובות עם נציגי משרדי הבריאות, האוצר ואף עם ראש הממשלה וראש הממשלה החליפי. כצעד מחאתי, ומתוך חוסר ברירה, החליטו ראשי ענף המסחר לפתוח את כל החנויות ולא לחכות להחלטת ממשלה. מבחינת הקמעונאים, העובדה שהם לוקחים על עצמם לעמוד בתנאי "תו ירוק" שקבעו בעצמם, היא האופציה המועדפת על פני המשך סגירת המסחר עד למועד לא ידוע.

 

אתמול החלו השוכרים לפתוח חנויות בניגוד להנחיות בכל מתחמי הקניות הפתוחים. על אף שיכלו תאורתית לפתוח גם בקניונים שפועלים ממילא כחלק מהחובה להפעיל חנויות חיוניות בהם, בחרו הקמעונאים לפתוח מאות חנויות מחוץ לקניונים הסגורים. חלק מחנויות האופנה םתחו את המסחר בשיטת "טייק אווי" והציבו שולחנות מחוץ לחנות, וחלקן פתחו באופן מלא והכניסו קהל לתוך החנויות.

 

גם היום ממשיכים הקמעונאים להפעיל חנויות במרכזי ביג, צים אורבן לייף ומרכזים פתוחים של קבוצת מליסרון. מלבד קהל שפוקד את המרכזים, ולא בהמוניו, פוקדים אותם גם שוטרים ופקחים שנותנים קנסות לחלק מבעלי העסקים שפועלים בניגוד להנחיות.  

x