$
פרסום ושיווק

בלעדי לכלכליסט

עשרות פקחים חילקו הבוקר דוחות לעסקים שפתחו במרכזי ביג

המלחמה של ביג במדינה עולה מדרגה: אחרי שהודיעה אתמול על פתיחת מרכזי הקניות שלה בניגוד להנחיות, קבוצת מרכזי המסחר ביג מקדמת עתירה לבג"ץ נגד אכיפה בררנית של משטרת ישראל

אורנה יפת 13:1302.11.20

ל"כלכליסט" נודע כי קבוצת הנדל"ן המנוהלת על ידי חי גאליס, צפויה להגיש עתירה לבג"ץ לאחר שהבוקר הגיעו עשרות שוטרים ופקחים לכל מרכזי הקניות של ביג שנפתחו לאחר הודעת המנכ"ל מאתמול כי ייפתחו היום את החנויות וישובו לגבות דמי שכירות.

 

סניפי ביג נפתחו באשדוד, פרדס חנה, קריית שמונה, כרמיאל, קריות ועוד.  

 

 

 

השוטרים הגיעו לכל חנות וחנות וביקשו מבעלי החנויות שלא לפתוח את הסניפים וכן הודיעו להם שייתנו קנסות בכל שעתיים לכל חנות שתיפתח. חלק מהשוכרים פתחו כבר את החנויות ונאצלו לסגור לאחר שאוימו בקנס על ידי השוטרים וחלקם מתארגנים ומחליפים סחורה על המדפים.

מרכז ביג בב"ש בקורונה מרכז ביג בב"ש בקורונה צילום: חיים הורנשטיין

 

 

"הצונאמי נפל" אמר גורם בכיר בענף. "מבחינת המשטרה יש חוק אחיד לכולם ויצטרכו לתת את הדין בבג"ץ, מדוע הם לא הולכים לרחוב הראשי באשדוד וכן הולכים לביג אשדוד. או שיאכפו חוק על כולם או שלא יאכפו בכלל".

 

יעקב פרץ, מבעלי חנויות ריפליי וסטיב מאדן, סיפר לכלכליסט כי הבוקר חיכו לבעל החנות בביג אשדוד 6 פקחים ו-9 שוטרים. "הם יושבים על החנות שלנו. ביקשו מהמנהל לא לפתוח כי יתנו לו דוח כל שעתיים. כרגע הוא מארגן את הסחורות, אנחנו מארגנים את סחורת החורף. שהתחלנו את הסגר היתה קולקצית קיץ על המדף. הבוקר הביאו לחנות ריפליי בביג אשדוד 6 משטחים של חורף והוא צריך להוציא קולקציה, לתמחר את הפריטים. מנהל החנות ושני עובדים נמצאים שם. לקראת 12.30 נהיה ערוכים לפתיחה" אמר פרץ והוסיף, "הבעיה כרגע שאין אנשים בביג. המתחם ריק ממבקרים. אנשים לא יודעים שהביגים פתוחים".

 

בתוך כך, קבוצת אירני, בעלת חנויות פקטורי 54 הודיעה הבוקר על פתיחת החנויות שלה. "אנחנו שמחים לעדכן אתכם שחנויות פקטורי 54 בנמל תל אביב, נתניה, באר שבע, מתחם ביג נצרת ומתחם ביג אשדוד יהיו פתוחות החל מהיום, ויעבדו על פי התו הסגול תחת מגבלות משרד הבריאות", הודיעה קבוצת האופנה באינסטגרם שלה. "אתם מוזמנים לבוא ליהנות מתחושה של נורמליות וגם מקולקציית החורף החדשה. אנחנו מחכים לכם שם".

 

ביג מסרה בתגובה: "נעתור לבג"ץ על אכיפה בררנית".

x