$
פרסום ושיווק

המשביר: לא נפתח חנויות ללא אישור הממשלה, עוצרים תשלומים לספקים לנובמבר ודצמבר

בניגוד לביג שהודיע כי תפתח את מרכזי המסחר שלה ותגבה מחדש דמי שכירות, רשת המשביר לצרכן הודיעה כי עובדיה ומנהליה שהוצאו לחל"ת ימשיכו בו עד תום הסגר. בנוסף הודיעה הרשת כי תעצור תשלומים לספקים לחודשים נובמבר ודצמבר כדי להקטין הוצאות ותגיע איתם להסדר

אורנה יפת 11:1302.11.20

בניגוד לביג שהודיעה כי מהבוקר היא תפתח את המרכזים המסחריים שלה ותחדש את גביית תשלומי שכר הדירה ודמי הניהול, הודיעה רשת המשביר לצרכן, בבעלות רמי שביט, כי לא תפתח חנויות ללא אישור הממשלה, וכי עובדי החברה ומנהליה שהוצאו לחל"ת ב-18 בספטמבר, ימשיכו לשהות בחל"ת עד תום הסגר.

 

החברה עדכנה כי רמי שביט מנכ"ל החברה לא מושך שכר במהלך הסגר.

 

 

לא רק לבעלי הנכסים, גם ליתר ספקי המשביר תעצור החברה את התשלומים במטרה להקטין הוצאות, לדבריה, בתקופת הסגר. עד ה-31 באוקטובר שילמה המשביר את כל התשלומים לספקים, אך הודיעה כי כעת היא עוצרת תשלומים לספקים עבור חודשים נובמבר ודצמבר.

 

"נוכח הנסיבות, בכוונת החברה להשהות את התשלומים הצפויים בחודשים‏ נובמבר ‏ודצמבר ‏2020 לספקים‏ ונותני ‏שירות", הודיעה החברה והוסיפה כי בכוונתה להגיע עם כלל הספקים להסדרים של פריסת תשלומים או החזרת מלאי כנגד הפחתת התשלום.

רמי שביט, בעלים של המשביר לצרכן רמי שביט, בעלים של המשביר לצרכן צילום: אלכס קולומויסקי

 

בנוסף, ‏החברה‏ ‏שוקלת‏ ‏את ‏האפשרות ‏להגיש‏ עתירה,‏ יחד ‏עם ‏עסקים‏ נוספים ‏‏באמצעות‏ התאגדות‏ לשכות‏ המסחר, ‏‏כנגד‏ מוסדות‏ המדינה,‏ אשר‏ לא‏ תומכים‏ בעסקים ‏שהמחזור שלהם ‏למעלה ‏מ-400 מיליון ‏שקל, ‏דבר ‏שלדעת‏ יועציה המשפטיים של המשביר עלול להוות אפליה אסורה.

 

התאגדות רשתות המסחר הגישה עתירה נגד המדינה על אפליה אסורה בגין אי מתן הנחה בארנונה לעסקים שמחזור המכירות שלהם מעל 400 מיליון שקל.

 

בתוך כך, מרבית חנויות במרכזי המסחר סגורות הבוקר וטרם נפתחו, אך פקחים כבר נשלחו לשטח. כך במרכז הקניות ביג אשדוד שנפתח הבוקר לפעילות הגיעו שוטרים לאכוף את הנחיות הממשלה.
x