$
פרסום ושיווק

הקרב על השם: פוקס עשויה לסגת מהזיכיון להפעלת ג'מבו היוונית

רשת האופנה, שמעוניינת להפעיל בישראל את מותג המוצרים המוזלים היווני, דיווחה הערב כי קיימת התנגדות של חברה מתחרה לשימוש בשם JUMBO - ככל הנראה מדובר בהתנגדות מצד ג'מבו סטוק; הדבר עלול להביא לביטול ההסכם מול היוונים

אורנה יפת 23:3524.09.20

קבוצת פוקס נתקלת בהתנגדות מקומית לשימוש בשם JUMBO, ואם תתקבל, היא עלולה לסגת מהעסקה לקבלת זיכיון לרשת ג'מבו היוונית.

 

 

 

הקבוצה, שהתקשרה בהסכם לקבלת הזכיון לרשת ג'מבו היוונית, עדכנה הערב (ה') את הדיווח ולפיו קיימת התנגדות של חברה מתחרה הפועלת בישראל תחת השם JUMBO לרישום הרשת היוונית בישראל. בפוקס לא ציינו מי הגיש את ההתנגדות אך מדובר ברשת ג'מבו סטוק, שמפעילה בישראל עשרה סניפים תחת השם JUMBO.

 

 

ג'מבו היוונית ג'מבו היוונית צילום: שאטרסטוק

 

פוקס הגישה לרשם סימני המסחר בקשה לרישום סימן המסחר JUMBO שפתוחה להתנגדות עד ה-30 בספטמבר. לאחר שהגישה את הבקשה, הוגשה על ידי ג'מבו סטוק הישראלית בקשה לרישום סימני מסחר שכוללים את המילה JUMBO. בקשתה של ג'מבו סטוק טרם אושרה ברשם סימני המסחר, בין היתר מכיוון שפוקס הקדימה לרשום את שם המסחר.

 

פוקס ציינה בדיווח המקורי מטעמה כי היא רשאית לבטל את ההסכם מול החברה היוונית בנסיבות מסוימות, והיום הוסיפה כי אחד התנאים שעלולים לסכל את ההסכם הוא הקושי להשתמש בישראל בסימן המוכר JUMBO.

 

בשבוע שעבר דיווחה פוקס, שמנוהלת על ידי הראל ויזל, כי חתמה ביולי האחרון על הסכם עם ג'מבו היוונית. מדובר ברשת סטוק שמוכרת מגוון מוצרים מוזלים בקטגוריות שונות בהן צעצועים, מוצרים לתינוקות, כלי בית, ציוד משרדי, ביגוד ועוד. פוקס, שדיווחה על עצם העסקה באיחור של חודשיים, אמורה להקים בישראל כ-10 חנויות. בדיווח מטעמה ציינה כי החנות הראשונה של הרשת היוונית תיפתח בישראל בסוף 2021, בעוד החברה היוונית דיווחה מטעמה כי החנות הראשונה בישראל צפויה להיפתח בסוף 2022. בתגובה לפער בזמני פתיחת החנויות מסרה פוקס כי "בהסכם שנחתם החנות הראשונה תיפתח עד סוף 2021". עוד הוסיפו בחברה כי פוקס עובדת על מספר מיקומים לחנויות לסוף השנה הבאה, אך טרם חתמה על חוזים.

x