שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
פרסום ושיווק

למה דיווחה פוקס על עסקת JUMBO חודשיים לאחר חתימת ההסכם?

הדיווח של פוקס על העסקה עם החברה היוונית התפרסם רגע לאחר ההנפקה המוצלחת של רשת מקס סטוק. בשוק ההון מעריכים, כי אם פוקס היתה מדווחת מוקדם יותר, ההנפקה של מקס סטוק היתה נעשית לפי שווי נמוך יותר. פוקס: "הדיווח עוכב לפי הדין"; מאייפקס סירבו להגיב לידיעה

אורנה יפת 13:0917.09.20

קבוצת האופנה פוקס דיווחה על החתימה על עסקת JUMBO חודשיים לאחר שחתמה על ההסכם המקורי עם ענקית הקמעונאות היוונית.

 

 

 

ב-15 בספטמבר דיווחה פוקס, כי חתמה על הסכם עם רשת היוונית. מהדיווח לבורסה עולה, כי ההתקשרות עם החברה הבינלאומית היתה ב-24 ביולי. כלומר, בין ההתקשרות עם JUMBO  לבין הדיווח בפועל, חלפו קרוב לחודשיים. באוגוסט פרסמה קבוצת פוקס את התוצאות הכספיות לרבעון השני לשנת 2020, אך לא פירסמה בדו"חות כי היא מנהלת מו"מ מתקדם עם החברה היוונית לקבלת הזכיון.

 

חנות JUMBO ביוון חנות JUMBO ביוון צילום: שאטרסטוק

 

הדיווח של פוקס על העסקה עם JUMBO התפרסם רגע לאחר ההנפקה המוצלחת של רשת מקס סטוק שבבעלות (55%) קרן AIM של אייפקס המנוהלת על ידי זהבית כהן, ושל אורי מקס ומשפחת נוימן. מקס סטוק הונפקה לפי שווי גבוה של 1.7 מיליארד שקל, כשהצפי היה להנפקה לפי שווי של 1.5 מיליארד שקל. אייפקס רכשה את השליטה במקס סטוק בשנת 2017 בתמורה ל-170 מיליון שקל, ולפי שווי של כ-300 מיליון שקל למקס.

 

 

הראל ויזל, בעלי פוקס הראל ויזל, בעלי פוקס צילום דימה טליאנסקי

 

JUMBO  צפויה לייצר תחרות עיקשת למקס סטוק, המפעילה רשת חנויות הדיסקאונט שמשווקת מגוון מוצרים מוזלים לבית. JUMBO מפעילה ביוון חנויות ענק המשתרעות על פני 2 קומות ובישראל צפוי הראל ויזל בעלי פוקס לפתוח חנויות על שטחים של 10,000-9,000 מ"ר. בענף הקמעונאות צופים כי JUMBO תנגוס במכירות של מקס סטוק וכתוצאה מכך תיפגע הרווחיות של רשת הסטוק.

 

בשוק ההון מעריכים, כי אם פוקס היתה מדווחת על העסקה עם JUMBO מוקדם יותר, ההנפקה של מקס סטוק היתה נעשית לפי שווי נמוך יותר והמשקיעים היו מתמחרים את מקס לפי התחרות העתידית, והעלו תהייה מדוע פוקס התמהמה עם הדיווח על העסקה. ברקע לדברים, היכרות בין מנכ"לית אייפקס זהבית כהן לבין מנכ"ל פוקס הראל ויזל, כאשר אייפקס ניהלה בשנת 2013 מגעים, שלא צלחו, לכניסה לשותפות בפוקס.

 

מקבוצת פוקס נמסר בתגובה: "כידוע ניתן לעכב דיווח בנסיבות מסוימות. לפי החוק, הדיווח עוכב לפי הדין בשל חשש כי פרסומו היה עלול למנוע או לפגוע בעסקה".

 

מאייפקס סירבו להגיב לידיעה.

x