$
פרסום ושיווק

הזינוק החד בהזמנות אוכל הוביל לעלייה מדאיגה בהונאות מקוונות

משבר הקורונה האיץ את המעבר לקנייה בערוצים מקוונים, ואיתו גם את ההונאות הדיגיטליות; כך, היקף ההונאה המקוונת בתחום המסעדנות זינק ב־32%

אורנה יפת 08:1103.06.20

משבר הקורונה האיץ את המעבר לקנייה בערוצים מקוונים, ואיתו גם את ההונאות הדיגיטליות. על פי מחקר של חברת Forter, המתמחה במניעת הונאות סחר אלקטרוני, היקף העסקאות המקוונות של אוכל ממסעדות עלה ב־134%, והזמנות מקוונות מרשתות מזון זינקו ב־225%.

 

 צילום: שאטרסטוק

 

המחקר העלה כי בתקופת הקורונה נרשמה עלייה משמעותית בפתיחת חשבונות וזינוק בעסקאות של משתמשים חדשים. לפני המשבר 7%-5% מהעסקאות נעשו על ידי משתמשים חדשים, ואילו לאחר המשבר זינק מספר העסקאות על ידי משתמשים חדשים ל־25%-20%. מגמה נוספת היא עלייה של 674% במספר הערעורים על עסקאות, כתוצאה מעלייה חדה ומהירה בביקושים שהקשו על ספקים לעמוד בזמני אספקת הסחורה, והם נאלצו לבטל עסקאות ולבצע החזרים דרך חברות האשראי.

 

לצד זה, זינקה גם ההונאה המקוונת בתחום המסעדנות ב־32%. לדברי דניאל שקדי, מנהל מוצר במחלקת השיווק ב־Forter, עדיין מוקדם לדעת במדויק מהן ההשלכות של משבר הקורונה בהיבט זה, כיוון שלחברות האשראי לוקח לעתים חודשים עד שהן יודעות לדווח שעסקה היא הונאה. מאחורי הנתון המדאיג עומדות כמה שיטות הונאה ואיומי סייבר כגון פריצה לחשבונות, הונאת משלוחים, פתיחת חשבונות פיקטיביים במועדוני לקוחות, או רכישת שובר מתנה של רשת מזון או מסעדה עם כרטיס אשראי גנוב.

x