פרסום ושיווק

בלעדי לכלכליסט

בשיא משבר הקורונה: אושרו לפורשי הנהלת עדיקה מענקים בשווי 920 אלף שקל

המנכ”ל הפורש דדי שוורצברג יקבל מענק של 241 אלף שקל עבור תוצאות 2019. התשלום בפועל יתבצע 60 יום מפרסום הדו"חות

נווית זומר 08:3220.04.20

דדי שוורצברג, המייסד והמנכ"ל של עדיקה שהתפטר בשבוע שעבר, יקבל טרום פרישתו מענק של רבע מיליון שקל בגין תוצאות עדיקה ל־2019. המענק, שיינתן גם לשאר בכירי החברה שפרשו עמו, אושר בדירקטוריון בשיאו של משבר הקורונה, בזמן שסניפי המותג נסגרו ומאות מעובדי החברה הוצאו לחל"ת.

 

 

 

דדי שוורצברג המנכ"ל הפורש של חברת האופנה עדיקה דדי שוורצברג המנכ"ל הפורש של חברת האופנה עדיקה צילום: יח"צ

 

עלות שכרו השנתית של שוורצברג בשנה החולפת עמדה על 1.9 מיליון שקל, מתוכה 241 אלף שקל מענק. שוורצברג הוא המרוויח הגדול בעדיקה, בעוד בעלי השליטה בחברה, קבוצת גולף והחברה־האם שלה, כלל תעשיות שבבעלות לן בלווטניק, לא נהנו עדיין מרווחים שכן שווי מניית עדיקה מאז ההנפקה נחתך ביותר מ־60%. שוורצברג קיבל בעסקת רכישת מניותיו על ידי גולף ב־2015 סכום כולל של כ־13.5 מיליון שקל, וקיבל עוד 8 מיליון שקל כשמכר את מניותיו בהנפקת עדיקה בשנה שעברה. 2 מיליון שקל נוספים הוא צפוי לקבל בעת מימוש האופציות שבבעלותו.

 

גם שאר חברי ההנהלה של עדיקה, שפרשו בשבוע שעבר, ייהנו כעת ממענק שנתי של 680 אלף שקל: צבי אלון, המשנה למנכ"ל, יקבל בונוס של 115 אלף שקל ועלות שכרו השנתית הסתכמה ב־1.2 מיליון שקל. טום רום, סמנכ"ל קריאטיב, יקבל מענק של 110 אלף שקל ועלות שכרו השנתית הסתכמה ב־998 אלף שקל. ליטל שוורצברג, מנהלת האופנה ואחותו של דדי, תקבל מענק של 103 אלף שקל ועלות שכרה השנתית הסתכמה ב־943 אלף שקל. בכיר נוסף, ליבנה ברברי, מנהל טכנולוגיות ראשי שעזב אתמול, יקבל מענק של 110 אלף שקל.

 

בתוך כך, רועי הסל מונה לממלא מקום מנכ”ל עדיקה. הסל (40) הוא יזם טכנולוגיה בתחום האופטיקה. הוא הקים את חברת EyeBuyDirect ומכר אותה לאסילור, ענקית בתחום עדשות המגע. בשנה האחרונה שימש הסל כיזם ויועץ בקרן ההון סיכון נורווסט. שוורצברג היה באחרונה בסכסוך מול בעלי החברה בשל הצורך בהזרמת הון נוסף אחרי ההשקעה בפעילות עדיקה בארה”ב, שמסבה לה בינתיים הפסדים.

x