$
פרסום ושיווק

ברשתות נערכים להחמרת ההנחיות: יפתחו חנויות 24 שעות ביממה

זאת בכדי לצמצם את מספר הלקוחות הנמצאים בחנות בו זמנית; הזינוק בביקוש למצרכים לא נבלם, וברשתות חוששים שההנחיות של משרד הבריאות המחייבות ביצוע שינויים בעקבות המאבק בקורונה, יקשו עליהן לספקו

נורית קדוש 15:4319.03.20

רשתות השיווק חוששות כי משרד הבריאות יחמיר את ההנחיות שהוציא בעקבות התפשטות נגיף הקורונה וידרוש הגבלת מספר הלקוחות בחנות בעת ובעונה אחת. בכדי להיערך לכך, מתחילות חלק מהרשתות לפתוח חלק מהחנויות 24 שעות ביממה, למעט בשבת.

 

 

 

שופרסל תפתח החל מהיום 23 סניפים שיעבדו באופן רציף של 24 שעות ביממה. החברת תרחיב את המהלך ומיום ראשון הקרוב תפתח הרשת עוד כ-11 סניפים נוספים שיעבדו 24 שעות ברציפות. לטובת כך, ובכדי לתת מענה לביקושים החריגים, באונליין ובחנויות הרשת, שופרסל מגייסת כ-250 עובדים חיצוניים שיעבדו במוקדי השירות של החברה. זאת בנוסף לכ-1,000 העובדים שגויסו עד כה לחברה.

 

ג'ל חיטוי בשופרסל ג'ל חיטוי בשופרסל צילום: שופרסל

 

רשת יוחננוף, שהחלה בתחילת השבוע לפתוח שתי חנויות גדולות - ברחובות ובחדרה - 24 שעות ביממה, מרחיבה את המהלך ותפתח החל מהערב גם את הסניף בנס ציונה באותה מתכונת. זאת בנוסף להגדלת המלאים במחסנים הצמודים לחנויות, בכדי לאפשר סבב מהיר של מילוי המדפים. רמי לוי, שהיה הראשון להכריז בתחילת השבוע על מעבר לפעילות מסביב לשעון, החל לפתוח את החנויות ברחבי הארץ עד 02:00 לפנות בוקר, ולדבריו ירחיב את שעות הפעילות בהתאם לצרכים המשתנים.

 

גם רשת yellow מסרה אתמול כי היא נערכת ופותחת את סניפיה במתכונת של 24/7 - גם במהלך סוך השבוע. 

 

רשתות המזון, החוות זינוק בביקושים שלא נבלם גם אחרי שבוע וחצי, נערכות גם למצב בו לא יוכלו להמשיך ולהוציא הזמנות אונליין עד לבית הלקוח בהיקפים הנוכחיים. זאת בעקבות הנחיות חדשות של משרד הבריאות לפיהן, בכדי לבלום את התפשטות נגיף הקורונה, קמעונאים המציעים משלוחי הזמנות אונליין יצטרכו להקצות אזור ייעודי למחלקת הרכבת משלוח, יוקצה אזור שטיפה של חומרי אריזה וציוד רב פעמיים, יוקצו אזורי אחסון לחומרי אריזה וציוד לשימוש רב פעמי בהפרדה בין נקי למלוכלך ויותקן כיור אחד לפחות לצרכי שמירה על היגיינת העובדים. עוד נדרשים הקמעונאים לדאוג לכך שהמצרכים יהיו ארוזים באריזה מאגדת, תוך הפרדה בהתאם לסוגם.

 

לטענת הקמעונאים, לא ניתן לספק שירות אונליין תחת תנאים אלו באופן מיידי. במכתב ששלח למשרד הבריאות, כתב נמרוד הגלילי מנהל תחום רשתות שיווק באיגוד לשכות המסחר: "באם משרד הבריאות מעוניין שבזמן המשבר הקיים רשתות המזון יתחילו לשלוח משלוחים בהתאם להנחיות, אזי משמעות הדבר שברגע זה מסתיימים כל המשלוחים מהמרכולים לבתי הצרכנים. ההנחיות אינן ניתנות ליישום בטח בתקופה הזאת והתוצאה תהיה שיותר קונים יגיעו לבצע את הרכישות שלהם במרכולים". הגלילי הוסיף וטען כי הרשתות לא יוכלו להוסיף לרישיון העסק שלהם היתר רישוי לביצוע משלוחים, כיוון שנציגי משרד הבריאות והעיריות פועלים במתכונת חירום וחלקם יצאו לחל"ת. לא ניתן כרגע לבצע את הליקוט מבלי שתהיה חפיפה על הקונים בסניף ולא ניתן להתקין כעת כיורים נוספים. אבקשכם לחזור בכם במיידית מההנחיות הזמניות למשלוחי מזון ממרכולים".

x