$
פרסום ושיווק

בלעדי לכלכליסט

רשת Be מתחילה למכור מזון יבש

בשל הביקוש הגובר, רשת הפארם של שופרסל מצמצמת מחלקות קוסמטיקה לטובת מזון. המהלך צפוי להחריף את התחרות מול רשת סופר־פארם

אורנה יפת 09:0917.03.20

רשת Be מתרחבת לתחום המזון, לאור הביקוש ההולך וגובר למוצרי מזון מצד הצרכנים בשבועות האחרונים, כך נודע ל”כלכליסט”. רשת הפארם, בבעלותה של שופרסל, מצמצמת מחלקות קוסמטיקה לטובת הכנסת מזון יבש לסניפים. בימים האחרונים החלה Be להכניס לסניפים מוצרי מזון בסיסיים, בהם מצות, אורז, פסטה, טונה, שימורים למיניהם ושוקולד.

 

 

מנכ”ל הרשת אורי וטרמן אמר ל”כלכליסט” כי "אנחנו מזהים כרגע שאנשים קונים כרגע יותר מוצרי מזון, תרופות וטואלטיקה, וקצת פחות קוסמטיקה ונון פוד”. עבור Be הכניסה לתחום המזון קלה יחסית שכן היא מתבססת על שרשרת האספקה של שופרסל, רשת המזון הגדולה ביותר בישראל.

מנכ”ל Be אורי וטרמן. “פתחנו עוד 10 בתי מרקחת מהרגע להרגע” מנכ”ל Be אורי וטרמן. “פתחנו עוד 10 בתי מרקחת מהרגע להרגע”

 

“אין מחסור בתרופות”

 

ברשתות הפארם, הנמנות עם הרשתות היחידות שממשיכות לפעול בימים אלה, נערכים לביקושים גדולים. בשבוע האחרון נרשמו ברשתות ביקושים גוברים למסכות, מוצרי חיטוי, אלכוג’ל ותרופות, וכן למוצרי מזון לתינוקות ולחיתולים.

 

“רשתות הפארם פתוחות כרגיל”, אמר וטרמן. “אין מחסור, לא במזון תינוקות, לא בחיתולים, ולא בתרופות או חומרי ניקוי. אנחנו ערוכים, וגם כשהמלאי נגמר אנחנו ממלאים את המדפים. בשבת בערב פתחנו עוד 10 בתי מרקחת מהרגע להרגע, ואנחנו מרחיבים שעות פתיחה עד 23:00 בלילה”. לרשת יש 95 בתי מרקחת בסניפיה ו־15 בתי מרקחת בסניפי שופרסל.

 

הרשתות מתאימות את עצמן להנחיות מהשבת האחרונה. “אין לנו הגבלות של מספר אנשים שיכולים להיות בסניף”, מסביר וטרמן. “בכניסה לסניפים יש אלכוג’ל, ואנחנו מכניסים מיגון זכוכית בעמדות הרוקחים כדי לבצע הפרדה בין הלקוחות לבין הרוקחים. החנויות שלנו בגודל 500 מ”ר, ואנחנו מוודאים שלא תהיה צפיפות”.

 

מגייסים את עובדי פוקס

 

בשל העובדה שסופר־פארם, המפעילה 258 סניפים, ו־Be פועלות תחת ההגדרה של עסק חיוני, שתי הרשתות מגבירות את הפעילות בסניפים וגם באונליין, ומגייסות מאות עובדים. מסופר־פארם נמסר כי "יש כאן אתגר של לאייש את כל הקופות והמשמרות, ואנחנו נערכים לגיוס חירום של כוח אדם לרבות בני נוער, לעבודה במרכז הלוגיסטי, לאתר האונליין, לליקוט וסידור מדפים בסניפים. נשמח לקלוט את כל מי שיצא לחל”ת כפויה”.

 

ברשת Be מגייסים בין 50 ל־80 עובדים לתפקידי ליקוט, סידור מדפים, אחראי משמרת ורוקחות. וטרמן אף פנה להראל ויזל, הבעלים של רשת פוקס, שהוציא את עובדיו לחל"ת לאור סגירת הסניפים. "הייתי בקשר עם ויזל במטרה לגייס עובדים שלו. סיכמנו שננסה לעשות העברת עובדים בין פוקס לבין Be", אמר וטרמן.

 

כפי שנחשף ב"כלכליסט", רשת Be החלה לשלח באזור השרון תרופות ללא מרשם באותו משלוח עם מוצרי מזון, לבתי הלקוחות, בהזמנה של משלוח באמצעות הפלטפורמה של שופרסל אונליין. לפני יומיים פנתה Be למשרד הבריאות בבקשה להרחיב את שילוח התרופות לעוד שמונה אזורים בארץ. לדברי וטרמן, "אנחנו מתואמים עם משרד הבריאות באופן שוטף, והם עוזרים לנו להאיץ את משלוחי התרופות עד הבית".

x