שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
פרסום ושיווק

בלעדי לכלכליסט

שופרסל נכנסת למירוץ על אופנת הספורט

רשת המזון תחל למכור באתר שלה מוצרי ספורט של מותגים כמו נייקי ופומה ביבוא מקביל, שצפוי לשפר את רווחיותה. שופרסל תתחרה בין היתר בקמעונאיות אופנה כמו פוקס

נורית קדוש 10:3106.02.20

שופרסל ממשיכה לחפש הזדמנויות צמיחה. ל"כלכליסט" נודע כי קמעונאית המזון הגדולה בישראל מרחיבה את פעילותה לתחום מוצרי הספורט והכושר. המהלך יתבצע דרך פלטפורמת האונליין של החברה, שתחל לשווק מגוון מוצרי ספורט של מותגים מובילים כמו נייקי ופומה. בין המוצרים שימכרו דרך האתר: נעלי ריצה ואימון, בגדי ספורט, אביזרי אירובי, יוגה ופילאטיס, מכשירי כושר, משקולות ושעונים.

 

 

 

מדובר במהלך נוסף של שופרסל המנסה לעקוף את היבואניות הרשמיות ולשפר את רווחיותה באמצעות יבוא מקביל. בנוסף, המהלך מאפשר לשופרסל לנסות להגדיל את הכנסותיה על פלטפורמה תפעולית קיימת. למעשה, שופרסל חייבת לפעול להרחבת מגוון המוצרים דרך זירת האונליין, על רקע הקמת המרכזים האוטומטיים לליקוט הזמנות אונליין שהיא מקימה. דירקטוריון החברה אישר במאי 2018 תכנון והקמה של מחסני הפצה אוטומטיים בהשקעה של 600 מיליון שקל, שישרתו את פעילות האונליין של החברה. המרכז האוטומטי שמוקם בימים אלו במודיעין ישתרע על פני 34 אלף מ"ר.

 

מימין: מנכ”ל שופרסל איציק אברכהן ומנכ”ל פוקס הראל ויזל מימין: מנכ”ל שופרסל איציק אברכהן ומנכ”ל פוקס הראל ויזל צילומים: אוראל כהן, שוקה כהן

 

פעילות האונליין, שמהווה אחד ממנועי הצמיחה המהותיים של שופרסל, אחראית כבר לכ־17% מכלל מכירותיה שהסתכמו בתשעת החודשים הראשונים של 2019 ב־10.02 מיליארד שקל. הערכות הן כי המרכזים האוטומטיים יוכלו להגדיל את היקפי הפעילות המקוונת לכ־30% מהפעילות. הדבר יחייב את שופרסל להגדיל את מגוון המוצרים שניתן יהיה להזמין באונליין לצד סגירת חנויות, שהמכירות המקוונות יבואו על חשבונן.

 

תחום אופנת הספורט הפך בשנים האחרונות להיות תחרותי בישראל. לקמעונאית האופנה הגדולה בארץ, פוקס, יש את הזיכיון ליבוא מוצרי נייקי, ולאחרונה אף הודיעה הקבוצה בניהולו של הראל ויזל שהיא מעמיקה את פעילותה בתחום ותקים רשת ספורט חדשה בשם JUST SPORT. לכך מתווספת תחרות מצד הרשת הצרפתית דקטלון שפתחה סניפים בישראל ומציעה את המותג הפרטי שלה במחירים יחסית זולים.

 

 

הפרסומת של שופרסל ברשתות החברתיות הפרסומת של שופרסל ברשתות החברתיות צילום: מתוך פייסבוק

 

לפני הכניסה לתחום מוצרי הספורט, הרחיבה שופרסל את פעילות היבוא המקביל גם בזירת הבישום. החברה החלה לייבא עבור שופרסל ורשת הפארם Be מותגי בישום מובילים ביבוא מקביל. מדובר בבשמים שמייבאת לישראל באופן בלעדי חברת שסטוביץ' כמו CK, אברקרומבי אנד פיץ' ומון בלאן.

 

בשונה מיבואן רשמי שמספק את המוצרים לרשת באופן סדיר, יבוא מקביל מתבצע באמצעות גורמים המתמחים בהשגת סטוקים של המוצרים באירופה ולכן אינם יכולים להבטיח אספקה רציפה של כמויות גדולות. מדובר באתגר מורכב עבור רשת בעלת 288 סניפים בפריסה ארצית. בכדי להתגבר על קושי זה, ממקדת החברה פעילות זאת דרך זירת האונליין ומתחייבת לספק את המוצרים בתוך 5 ימים לבית הלקוח ללא עלות משלוח.

 

שופרסל לא לבד בזירת היבוא המקביל ונראה כי גם קמעונאים נוספים, ובראשם רשת שיווק השקמה של רמי לוי, פועלים לצמצם את כוחם של היבואנים הגדולים. רמי לוי שרכש לאחרונה את רשת שוויצריה הקטנה, שמייסדה אלי זק מתמחה בייבוא מקביל, מקים עימו פעילות יבוא מקביל.

x