$
פרסום ושיווק

בזק תיאבק בהחלטת משרד התקשורת שלא לאפשר לה להשיק שירות סטרימינג

לאחרונה הציגב בזק בפני המשרד את כוונתה להשיק מכשיר סטרימינג שירכז אפליקציות משירותי תוכן שונים כמו נטפליקס העולמית ו־RGE המקומית. אלא שהמשרד השיב כי בזק “לא רשאית להשיקו”; בזק: “מדובר בשירות שאינו דורש אישור או הסדרה מאף גורם ממשלתי. אין למשרד סמכות”

אביאור אבו 08:3929.01.20

בזק לא נרתעת מהחלטת משרד התקשורת לבלום אותה מהשקת שירות סטרימינג חדש על גבי האינטרנט, ולפי הערכות תיאבק בהחלטה, כך נודע ל"כלכליסט".

 

 

"מדובר בשירות המבוסס על ציוד קצה ושירותי בילינג, אינו שירות תקשורת ואינו דורש אישור או הסדרה מגורם ממשלתי. משרד התקשורת פועל באופן פוגעני ובחוסר סמכות", מסרו גורמים בבזק.

מנכ”ל בזק דודו מזרחי. “שירות שאינו דורש אישור או הסדרה” מנכ”ל בזק דודו מזרחי. “שירות שאינו דורש אישור או הסדרה” צילום: אוראל כהן

  

בתחילת החודש הציגה בזק למשרד התקשורת את כוונתה להשיק מכשיר סטרימינג שירכז אפליקציות משירותי תוכן שונים כנטפליקס ו־RGE המקומית, אך המשרד השיב כי בזק "לא רשאית להשיקו".

 

לטענת משרד התקשורת, הוא בעיצומו של תהליך עדכון אסדרה של שוק השידורים ואף הפיץ תזכיר חוק בנושא. לעמדתו, אף ששירותי הצפייה באינטרנט אינם מאוסדרים כעת תושת עליהם רגולציה בעתיד. המשרד הזהיר את בזק שגם אם תשיק את השירות עכשיו היא תתמודד מול רגולציה בעתיד.

 

אלא שלפי המתווה העולה מתזכיר החוק שהפיץ משרד התקשורת, אין הצדקה להגביל מראש כניסת שחקנים לשוק, ולא נדרשת הענקת רישיון או עמידה בתנאי סף. לפי התזכיר, הרישיון נועד רק לספק לרגולטור כלי שיבטיח את פעילותם התקינה של השחקנים ומגדיר ספקי תוכן כמי שמפיצים את תכניהם, בעוד שבזק מבקשת לדבריה להשיק "שירות הנגשת תוכן".

x