$
פרסום ושיווק

יקב הבוטיק בן זמרה מוצע למכירה

הנאמנת עו"ד ענבל בית הלחמי-ריבן פרסמה הצעה לרכישת היקב הכוללת את המלאי של היין וזכויות במקרקעין באזור התעשיה דלתון .יקב בן זמרה נקלע לחדלות פרעון וצבר חוב של 950 אלף שקל

אורנה יפת 14:5521.01.20

יקב הבוטיק בן זמרה על המדף. השופט ערפאת טאהא מבית המשפט המחוזי בנצרת, מינה בשבוע שעבר את עורכת הדין ענבל בית הלחמי-ריבן, ששימשה עד לאחרונה כמנהלת היקב, לנאמנת של היקב שנקלע להליך הקפאת הליכים. בנוסף, נתן בימ"ש צו מניעה האוסר לבצע העברה של נכסי החברה.

 

הנאמנת פרסמה הצעה לרכישת היקב הכוללת את המלאי של היין וזכויות במקרקעין באזור התעשיה דלתון. את ההצעות לרכישה יש להגיש עד ה-4 בפברואר. בית המשפט נענה לבקשתה של הנאמנת והורה על מתן צו פתיחת הליכים להפעלת החברה לתקופה בת 60 ימים, שבמסגרתה תיבחן גם האפשרות לגבש הסדר נושים לחברה ולהעמדתה למכירה כ"עסק חי".

 

יקב בן זמרה יקב בן זמרה צילום: אביהו שפירא

 

 

יקב בן זמרה נקלע לחדלות פרעון וצבר חוב של 950 אלף שקל, לאחר סכסוך שפרץ בין בעלי המניות בו - יוסי אשכנזי, וחברת בוז'ו חקלאות ומים בבעלות שמעון ואהרון בוז'ו. הסכסוך הוביל לפגיעה בפעילות החברה. מהמסמכים המשפטיים עולה כי היקב חייב לבנק הפועלים 98 אלף שקל, סכום שתפח בשל ריבית פיגורים.

 

בית המשפט המחוזי בנצרת העניק לבעלי המניות פרק זמן בלתי מבוטל לצורך יישוב המחלוקות ביניהם, אך לאחר שהתברר כי פתרון המחלוקות רחוק מסיום ועל רקע חובות שצברה החברה, ניתן צו פתיחת ההליכים. בית המשפט המחוזי קיבל את טענות בעלי המניות, כי יש לשמר את פעילות החברה כ"עסק חי", ולא הורה בשלב זה על פירוקה.

x