$
פרסום ושיווק

אמסלם זהיר: "בלי הבהרות ממנדלבליט, לא אחתום על עסקת בזק-סרצ'לייט"

שר התקשורת אומר בעקבות השימוע לנתניהו בתיק 4000: "שמנדלבליט, שי ניצן וליאת בן ארי יחתמו על מכירת בזק. אם אני אחתום, אני נותן לכאורה הטבה של 6 מיליארד שקל"

אביאור אבו 16:4802.10.19

שר התקשורת דודי אמסלם הודיע היום (ד') כי לא יחתום על עסקת מכירת בזק לקרן סרצ'לייט עד שיקבל הבהרות מהיועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט. אמסלם אמר את הדברים ב"יומן הצהריים" של גל"צ.

 

 

 

הריאיון התקייום כשברקע השימוע לרה"מ בנימין נתניהו בתיק 4,000, שבו הוא חשוד במתן הטבות רגולטוריות משמעותיות הנוגעות לשאול אלוביץ' שהיה אז בעל השליטה בבזק. כאשר נששאל אמסלם אם הוא מרגיש בנוח לקבל החלטות שנוגעות לבזק הוא השיב: "אני נמצא באותה סיטואציה, נכון להיום אני שוקל באופן מאוד עמוק לא לחתום על העסקה הזאת. שמנדלבליט, שי ניצן וליאת בן ארי יחתמו על העסקה. אם אחתום על העסקה אני נותן לכאורה הטבה של 6 מיליארד שקל, זה לפי מה שכתב מנדלבליבט, ואני לא רוצה לתת הטבות לאף אחד".

 

שר התקשורת דודי אמסלם שר התקשורת דודי אמסלם צילום: אלכס קולומויסקי

 

 

אמסלם הוסיף: "זה הרציונל הזה. אם מנדלבליט טוען שרה"מ בחתימתו כשר התקשורת אפשר לוואלה למכור את יד 2 ולבזק לעשות את העסקה עם yes, הטבה של 1.8 מיליארד שקל, אז אם אני חותם, ששווי החברה כיום לפחות 6 מיליארד שקל – זה בדיוק הפעולה שאני עושה, אז למה שאעשה אותה? כל עוד לא יתבררו דברים שתמוהים בעיני מאוד, אני לא מתכוון לחתום על העסקה הזו".

 

לפני כחודש אישר נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב איתן אורנשטיין את הסדר החוב שבמסגרתו רוכשת קרן סרצ'לייט את השליטה בחברת בזק. סרצ'לייט תשקיע כ-485 מיליון שקל ברכישת השליטה בבי-קום המחזיקה ב-26% ממניות בזק, כשיחד עם סרצ'לייט ירכוש דוד פורר כ-20% מהמניות בעסקה. לפני כן אישרו את העסקה מחזיקי האג"ח של בי-קום ושל אינטרנט זהב, שהייתה שותפה להסדר מכורח היותה בעלת השליטה בבי-קום. עתה העסקה מחכה לאישור של משרד התקשורת.

 

מלשכתו של השר אמסלם נמסר: "לאחר שהלשכה המשפטית של משרד התקשורת תסיים לגבש את הכנת המסמך לחתימתו הסופית של השר, נבקש מהם לדאוג להבהרות מהיועמ"ש כי לא מדובר בתסריט חוזר, כדוגמת תפירת תיק 4000. השר לא יחתום על המסמך עד שישתכנע כי לא כך הדבר".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x