$
פרסום ושיווק

10 רשתות מזון לא פרסמו מחירי מוצרים באתר האינטרנט שלהם וצפויות להיקנס

הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן הודיעה לשופרסל, רמי לוי, יינות ביתן, חצי חינם ועוד 6 רשתות גדולות, על כוונתה להטיל עליהן עיצום כספי בסך כולל של 2.6 מיליון שקל, על איש פרסום רציף באתר האינטרנט את רשימת המוצרים הקיימים, את מחירם הכולל ומידע אחר שחובתן לפרסם

נורית קדוש 13:0622.08.19

לא מצליחים להשוות מחירים באינטרנט. שופרסל, רמי לוי, יינות ביתן, חצי חינם ועוד 6 רשתות גדולות צפויות להיקנס על אי פרסום מחירי מוצרים באתר האינטרנט. הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן הודיעה ל-10 רשתות על כוונתה להטיל עליהן עיצום כספי בסך כולל של 2.6 מיליון שקל (פירוט בטבלה למטה).

 

ההרשתות לא פרסמו באופן רציף באתר האינטרנט את רשימת המוצרים הקיימים, את מחירם הכולל וכל מידע אחר שחובה לפרסם על פי התקנות, לא פרסמו באופן רציף באתר האינטרנט את רשימת המבצעים, תנאיהם ומועד פקיעתם ולא פרסמו את רשימת חנויות החברה במלואה כפי שיש לפרסם על פי החוק.

 

לרשתות קיימת זכות טיעון על פי הוראות חוק הגנת הצרכן הן כנגד הכוונה להטיל עיצום כספי והן לעניין סכומו וזאת בתוך 45 ימים ממועד מסירת ההודעה.

 

 

איציק אברכהן מנכ"ל שופרסל על רקע אתר הקניות של החברה איציק אברכהן מנכ"ל שופרסל על רקע אתר הקניות של החברה צילום: סיון פרג'

 

התנהלות הרשתות עומדת בניגוד לקבוע בתקנות קידום התחרות בענף המזון (שקיפות מחירים), הקובעות כי על קמעונאי גדול לפרסם לציבור באתר האינטרנט את קובץ חנויות הרשת שלו וכן בנפרד לגבי כל אחת מחנויותיו את המחיר הכולל העדכני של כל מצרך שהוא מוכר בחנויותיו.

 

 

רמי לוי רמי לוי צילום: צביקה טישלר

 

פרסום המידע ברשת האינטרנט נועד כדי לאפשר השוואה עדכנית שוטפת של מחירי מצרכים וסלי מצרכים בחנויות החברה ובחנויות של חברות אחרות אשר מוגדרות כקמעונאי גדול לכל צרכן.

 

אי פרסום המחיר הכולל של כל מצרך שהחברה מוכרת ואי פרסום מידע שיש לפרסמו על פי התקנות מהווה הפרה של חוק קידום התחרות בענף המזון שבגינהניתן להטיל עיצום כספי.

 

אניטה יצחק, סגנית הממונה על הרשות וראש אגף חקירות ומודיעין: "הרשות רואה חשיבות רבה בהנגשת מידע זה לציבור ופועלת כל העת כדי לוודא כי קמעונאים גדולים, עליהם חלה החובה בחוק, מקיימים את חובתם".

 

הקנסות צפויים להיות מוטלים בהמשך למבצע אכיפה וחקירה ממנה עלה כי החברות ביצעו מספר הפרות של חוק קידום התחרות בענף המזון.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x