שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
פרסום ושיווק

דיסקרט: ביהמ"ש הורה לישראכרט ולמזרחי להעביר מאות אלפי שקלים לקופת הנאמנים

בית המשפט גם האריך את צו הקפאת ההליכים גם לחברה וגם לבעל השליטה, יעקב גבאי. השופט לא התעלם מדברי הנאמנים על שיתוף הפעולה מצד בעל השליטה, וקבע כי למרות טענות הנושים שביקשו לבטל את צו ההקפאה שניתן לבעל השליטה, מעורבותו בחברה נדרשת לצורך מכירתה

אורנה יפת 15:5430.07.19

בית המשפט המחוזי תל אביב אישר את בקשת נאמני חברת דיסקרט, עורכי הדין אלונה בומגרטן ויואב בן פורת ובא כוחם עו"ד אוהד הראל, לפרסם הזמנה להגיש הצעות לרכישת חברת האופנה שנכנסה להליך הקפאת הליכים. בדיון שהתקיים היום (ג') דחה השופט איתן אורנשטיין את עמדת בנק מזרחי לעיכוב הכספים בחברת ישראכרט והורה לישראכרט ולבנק להעביר לקופת הנאמנים את הכספים מעסקאות באשראי שנעשו החל ממועד הקפאת ההליכים. בנק המזרחי ניאות להסכים להעברת הכספים לנאמנים. בנוסף, בנוגע לכספים מעסקאות שישראכרט סלקה לפני שניתן צו ההקפאה, קיימת מחלוקת בין בנק המזרחי לבין ישראכרט למי מהצדדים שייכים הכספים, ובית המשפט בחר שלא לדון במחלוקת זו בדיון הנוכחי. בסך הכל מדובר בסכום כולל של כ-750 אלף שקל שהמזרחי ביקש להעביר לידיו, ובשלב זה לא יועברו לבנק.

 

 

 

 

בעלי דיסקרט יעקב גבאי בעלי דיסקרט יעקב גבאי צילום: ענר גרין

 

החלטה משמעותית נוספת שניתנה לטובת החברה היא הארכת צו הקפאת ההליכים גם לחברה וגם לבעל השליטה, יעקב גבאי. השופט לא התעלם מדברי הנאמנים על שיתוף הפעולה מצד בעל השליטה, וקבע כי למרות טענות הנושים שביקשו לבטל את צו ההקפאה שניתן לבעל השליטה, מעורבותו בחברה נדרשת לצורך מכירתה. "סבורני שלעת הזאת ונוכח צוק העיתים ובמיוחד בהינתן הצורך הדחוף לפעול למכירה של החברה, או נכסיה, נדרשת מעורבות של בעל השליטה מבלי שחרב מימוש הליכים נגדו תמומש. זאת גם על יסוד תמיכת בא כוח הכנ"ר (עו"ד מססה – א"י)", קבע השופט אורנשטיין.

 

בית המשפט אישר לנאמנים לפרסם עד ה-1.8.19 הזמנה להגיש הצעות לרכישת דיסקרט, הפעילות שלה, הנכסים והמניות. בנוסף, אישר השופט לפרסם עד ה-25.8.19 הזמנות להגיש תביעות חוב נגד החברה.

 

ב-11.7 אישר בית המשפט את בקשתה של דיסקרט להקפאת הליכים, עקב חובות של 26 מיליון שקל. על-פי תוכנית ההפעלה שגיבשו הנאמנים, ייסגרו 13 סניפים של הרשת (שמונה בבעלות הרשת וחמישה סניפים בזכיינות) ותופסק עבודתם של 43 מתוך 127 עובדים שהועסקו ישירות על-ידי החברה, כולל עובדי מטה. לאחר שיועברו מלאים מהחנויות שייסגרו לחנויות שימשיכו לפעול, ולאחר שירכש מלאי חדש, צופים הנאמנים, שבסוף תקופת ההפעלה תגיע החברה לרווח תזרימי של כ-290 אלף שקל. דיון נוסף בתיק נקבע ל-12.9.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x