שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
פרסום ושיווק

"דברי מנהלת אגף התזונה נגד התעשיינים בעניין סימון מזון מזיק - חסרי אחריות"

יו"ר איגוד המזון בהתאחדות התעשיינים, שלום זיידלר, פנה למנכ"ל המשרד לאחר שפרופ' רונית אנדוולט אמרה ל"כלכליסט" כי "תעשייני המזון בוחרים לשלב ממתיקים חלופיים כיוון שהם רוצים לשמר את ההתמכרות למתוק. הם ינסו פטנטים, גנבים יודעים לפתוח גם את מנעול הרב בריח המשוכלל ביותר"

נורית קדוש 13:4418.07.19

ככל שמתקרב מועד כניסת תקנות סימון מזון מזיק לתוקף, מתחמם הקרב בין משרד הבריאות לתעשייני המזון. ימים ספורים לאחר פרסום הכתבה ב"כלכליסט" על היערכות הענף לכניסת התקנות לתוקף, דורש איגוד המזון בהתאחדות התעשיינים ממנכ״ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב לנקוט צעדים נגד הדרג המקצועי במשרד.

 

 

 

 

פרופ' רונית אנדוולט, מנהלת אגף התזונה במשרד הבריאות, אמרה בין השאר בכתבה: "היה ברור לנו שהתעשיינים ינסו פטנטים. גנבים יודעים לפתוח גם את מנעול הרב בריח המשוכלל ביותר... תעשייני המזון בוחרים לשלב ממתיקים חלופיים כיוון שהם רוצים לשמר את ההתמכרות למתוק... השילוב בין מתוק למלוח ולשומן מייצר התמכרות וזה מה שהיצרנים מחפשים״.

 

הדברים נאמרו על רקע צעדים שונים בהם נוקטים התעשיינים לאחרונה ובהם החלפת הסוכר בתחליפי סוכר והקטנת אריזןת לגודל שאינו מחייב סימון.

 

"הרינו להביע את שאט הנפש והזעזוע העמוק מההשתלחות חסרת הרסן כנגד תעשיית המזון כולה וכנגד כל תעשיין באופן אישי, אשר אף עולה כדי עבירה פלילית לפי חוק איסור לשון הרע", כתב שלום זיידלר, יו"ר האיגוד לבר סימן טוב.

 

מימין: מנכ”ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב ויו"ר איגוד המזון שלום זיידלר מימין: מנכ”ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב ויו"ר איגוד המזון שלום זיידלר צילום: נמרוד גליקמן

 

 

זיידלר הוסיף כי הדברים חמורים בפני עצמם, אך במיוחד כאשר הדוברת היא פקידה בכירה במשרד הבריאות. ״מצופה מאשת מקצוע בכירה ככל שתהא שתימנע מאמירות חסרות אחריות העולות כדי הוצאת דיבה, וכמובן שתתבטא בצורה ממלכתית ומכבדת את כלל בעלי העניין מולם היא פועלת, וממנכ"ל משרד ממשלתי נדרש שינחה את אנשיו ברוח זו. במיוחד, כאשר לפניו התבטאות שאינה מעידה אלא ביטוי לתפישה שלילית רחבה יותר כלפי תעשיית המזון, כפי שעולה גם מהתבטאויות בעבר".

 

עוד טען זיידלר כי יצרני המזון פועלים, לילות כימים, לטובת שיפור מוצריהם והפחתת נתרן, סוכר ושומן וכן בפיתוח של מוצרים חדשים ומשקיעים כספים, הון אנושי ומשאבים רבים לטובת הנושא.

 

"לצערנו משרד הבריאות לא מפסיק לתקוף את יצרני המזון ויוצא כנגד התעשייה בישראל מזה תקופה וההתבטאויות בכנסים ולאחרונה ב"כלכליסט" חרגו מכל עקרונות הממלכתיות המצופים ממשרד ממשלתי", כתב זיידלר. "חוסר האמון העולה מאמירות אלו מטריד מאוד. לצערנו, אנו למדים שכל ניסיון שלנו לקדם את השינוי בגישה חיובית נופל על אוזניים ערלות וכי על אף פתיחותנו ורצוננו לשיח, אתם בוחרים להתבטא כלפינו באופן אלים ושלילי".

 

את מכתבו חתם זיידלר בדרישה לדעת כיצד יפעל בר סימן טוב שהדבר לא ישנה. "לאור חומרת הדברים, אנו דורשים לדעת בדחיפות מהם הצעדים בהם בכוונתך לנקוט הן להבהרת הסתייגותך והסתייגות המשרד מהדברים, והן על מנת להבטיח כי הדברים לא ישנו", כתב זיידלר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x