$
פרסום ושיווק

אחרי תנובה, שטראוס החלה לסמן מזון עתיר שומן

בשטראוס בחרו להתחיל ביישום תקנות סימון מזון מזיק שיכנסו לתוקף בעוד כחצי שנה, עם שמנת מתוקה 38% של יטבתה - מוצר שבמילא מצוין על גביו כחלק משמו שהוא עתיר שומן

נורית קדוש 10:3023.05.19

חודש וחצי אחרי תנובה, מתחילה שטראוס בסימון המזון המזיק. החברה תשווק בימים הקרובים אריזות שמנת מתוקה 38% של יטבתה, שיסומנו בסמל אדום המציין כי מדובר במוצר עתיר שומן.

 

 

 

בשטראוס בחרו לצאת לדרך עם יישום תקנות סימון מזון מזיק שיכנסו לתוקף בעוד כחצי שנה, עם מוצר שבמילא מצוין על גביו כחלק משמו כי הוא עתיר שומן. בדרך זו, תנסה החברה להרגיל את עיני הצרכנים לסימון, עד שיגיע המועד לסמן את כלל מוצרי החברה. בעבר העריכה החברה כי 70% ממוצרי הממתקים של שטראוס יסומנו בסימון אדום מזיק בשל עודף סוכר, שומן או נתרן, ביחס לכמויות שהגדיר משרד הבריאות.

 

חיוב סימון מספר כפיות הסוכר

 

התקנות שאושרו בכנסת בדצמבר 2017 הובילו למספר שינויים מרכזיים בכל הנוגע לסימון מזון, ובראשם חיוב סימון מספר כפיות הסוכר בטבלת הסימון התזונתי, מתחת לסימון של תכולת הסוכרים בגרמים. זאת לצד קביעת סף לערכי נתרן, סוכרים ושומן רווי שמעליהם תהיה חובת סימון בסמל האדום בקדמת האריזה, הן עבור מזון מוצק והן עבור משקאות.

 

שמנת מתוקה 38% של יטבתה שמנת מתוקה 38% של יטבתה

 

רמות הסף נקבעו בשתי פעימות: הראשונה תתחיל ב־1 בינואר 2020, והשנייה תחול שנה לאחר מכן. בחודש ינואר הקרוב יחויבו היצרנים לסמן במדבקה אדומה בחזית האריזה מוצרים המכילים בכל 100 גרם למעלה מ־500 מ"ג נתרן או למעלה מ־13.5 גרם סוכר או 5 גרם שומן. בשלב השני יוחמרו הדרישות, כך שהסימון יחול על מוצרים המכילים למעלה מ־400 מ"ג נתרן, 10 גרם סוכר ו־4 גרם שומן רווי.

 

כאמור, לפני חודש וחצי השיקה תנובה קוטג' 9% עם סימון המעיד על הימצאות שומן רווי בכמות גבוהה. בימים הקרובים צפויים לעלות על המדפים גם גבינה לבנה 9% שומן ושמנת חמוצה עם 9%־27% שומן ועד סוף השנה תשלים החברה את סימון האריזות של כלל מוצרי החלב.

 

לקראת שבועות, כבר סימנה תנובה חלק ממוצרי המחלבה בסימון האדום, כך לדוגמה את הגבינות הקשות תחת מותג השף הלבן. בקטגוריה זו סומנה גבינת הפרמזן בשני סמלים אדומים, בשל עודף שומן ועודף נתרן.

 

הערכות הן כי כ־20% מכלל מוצרי תנובה מכילים כמויות עודפות של סוכר, נתרן או שומן, והם אלה שיסומנו

 

בנוסף לסימון האריזות, יצרניות המזון ידרשו בסוף השנה לעמוד בהגבלות פרסום מזון מזיק, וייאסר עליהן להשתמש בפרזנטורים לקידום המוצרים ולפרסם אותם בהצגות וסרטי קולנוע המיועדים לילדים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x