$
פרסום ושיווק

סופר פארם תעבור לייבוא ישיר של מוצרי קוסמטיקה - ותפתח 10-15 סניפים בשנה הקרובה

על רקע התחרות הגוברת בענף הפארמה מעוניינת הרשת לבדל את עצמה מהמתחרים באמצעות מותגים שאינם משווקים ברשתות אחרות; במקביל, מותגים אחרים יורדו מהמדפים. המשנה למנכ"ל הרשת: "לא נפטר דיילות, אבל נדאג לפריסה גיאוגרפית נכונה בכל סניף"

אורנה יפת 11:0217.03.19

על רקע התחרות הגוברת בין רשתות הפארם הגדולות, מתחילה סופר פארם לייבא מוצרי טיפוח וקוסמטיקה ישירות מחו"ל. מדובר במגמה שהרשת צפויה לחזק בשנים הקרובות, על מנת לבדל את עצמה מהמתחרה Be באמצעות מותגים שאינם משווקים ברשתות אחרות. במקביל, תדלל הרשת מותגים אחרים על המדף.

  

 

המשנה למנכ"ל סופר פארם, דני לוזון המשנה למנכ"ל סופר פארם, דני לוזון צילום: אוראל כהן

 

דני לוזון, המשנה למנכ"ל הרשת, מסר כי "אנחנו לא צריכים 12 סטנדים למסקרה; מספיקים לנו שישה סטנדים. לא נפטר דיילות, אבל נדאג לפריסה גיאוגרפית נכונה בכל סניף". בשלב זה הורידה הרשת מהמדפים שני מותגי איפור: בורז'ואה ומקס פקטור, שיובאו לארץ על ידי לילית קוסמטיקה. לוזון מסר כי בהמשך ידוללו המדפים ממותגים נוספים.

 

במקביל, הכניסה סופר פארם לחנויות הרשת מותגים בלעדיים, או כאלה שמיובאים ישירות, כגון: טוני מולי, גון פרידה ו-PIXI. לוזון הוסיף כי בקרוב גם מותג הבית, מילוקה, יושק בחנויות בחו"ל. לדבריו, מילוקה נמצא במקום השלישי מבחינת היקף מכירות הקוסמטיקה ברשת, אחרי ג'ייד ולוריאל.

 

בנוסף, הרשת צפויה להמשיך ולפתוח סניפים בקצב של 15-10 בשנה - בין היתר בכפר כנא ובחריש. "סגרנו בשנה שעברה את סניף קרליבך בת"א וסניף בקריית שמונה, שהפסידו כסף ועברו לרשת Be", אמר לוזון. "לא נפתח סניף שלא יהיה רווחי תוך שנתיים-שלוש. נפסיק גם לחסום את Be או כל מתחרה אחר. נגמרו הימים האלה".

 

עופר לוי, סמנכ"ל הסחר, הוסיף ואמר: "השיקול היחיד הוא פוטנציאל הרווחיות של סניף. בארץ אנחנו רואים שילוב של איקומרס וסניפים, כאשר 80% מההזמנות שנעשות באתר נאספות בסניפים; 40% תוך שלוש שעות, והיתר ביום שלמחרת".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x