שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
פרסום ושיווק

בלעדי לכלכליסט

כולם בעקבות הקואופ: שופרסל מעוניינת לקנות ב-7 מיליון שקל את סניף מעלה אדומים

הרשת מעוניינת להצטרף להליך המכירה של הקואופ במסגרת התוכנית לפיה רמי לוי ואבי יוחנן יחלקו בינהם 38 סניפים בתמורה ל-152 מיליון שקל, ויתחייבו לנהל מו"מ עם העובדים על הסכם קיבוצי; היום יתקיים דיון בנושא, בו תבחן הצעתם של לוי ויוחנן מול זו של שלום נעמן מרשת מחסני השוק

נורית קדוש 11:3521.02.19

מכירת הקו אופ מזמנת לשופרסל דרך להרחיב את פריסתה. ל"כלכליסט" נודע כי שופרסל פועלת לרכישת סניף מעלה אדומים של קואופ, בתמורה ל-7 מיליון שקל. זאת, אם יאשר בית המשפט המחוזי היום את מכירת הרשת לרמי לו ולאבי יוחנן מרשת זול ובגדול.

 

 

סניף של קואופ סניף של קואופ צילום: אוראל כהן

 

השניים חברו, בהתאם להצעת השופט אלכסנדר רון, לעסקה במסגרתה יגישו הצעה משותפת לרכישת הרשת, תוך חלוקה פנימית של הסניפים המוחרגים. בעוד שרשות ההגבלים התנתה את המכירה ללוי בהחרגת 9 חנויות ואת המכירה ליוחנן בהחרגת 6 חנויות, בעסקה משותפת נדרשו השניים, על פי רשות ההגבלים, לוותר על 3 חנויות בלבד.

 

כעת מתברר שחנות אחת מבין השלוש תמכר, כאמור, לשופרסל  - שתזכה לנוכחות עם חנות בגודל 3,000 מ"ר באזור בו אין לה כלל נוכחות כיום. החנות של קואופ 'סובלת' משכר דירה גבוה, בהיקף של 520 אלף שקל בחודש, אולם תחת בעלות שופרסל עשויה מליסרון, בעלת הנכס, לאפשר הקלות מסויימות בעלויות. שתי חנויות נוספות בפסגת זאב ובאורנים ימכרו על בסיס שווי מוערך של 4 מיליון שקל.

 

כך, ידרשו לוי ויוחנן לשלם על הרשת 152 מיליון שקל בלבד. במסגרת ההבנות בין הצדדים צפוי יוחנן לקבל את החנות בבית הכרם בירושלים, שנחשבת לחנות הטובה ביותר ברשת. הצעת החלוקה של השניים, שזכתה לאישור רשות ההגבלים ומחזקת (שוב) את שופרסל ואת לוי, תעמוד בדיון שיתקיים היום (ה') מול הצעתו של שלום נעמן ממחסני השוק, לשלם 140 מיליון שקל תמורת כל הרשת. שלום חמוש בהסכם קיבוצי המעניק לו את תמיכת העובדים וההסתדרות.

 

לוי ויוחנן צפויים לטעון בדיון כי בשום שלב לא ציינו הנאמנים בתנאים למכרז למכירת הרשת את ההסכם הקיבוצי כתנאי לרכישה ולכן, אין לנעמן כל יתרון על הצעתם. כעת, יתחייבו לוי ויוחנן לנהל מו"מ עם העובדים, תוך הסכמה לחתום עימם על הסכם קיבוצי משלהם. מהלך זה צפוי להתקל בהתנגדות נחרצת של העובדים, המסרבים לפצל את הרשת ולחלק את העובדים בין שני מעסיקים.

 

המהלך צפוי להוביל למאבק בין נאמני הרשת רו"ח חן ברדיצ'ב ועו"ד שלמה נס, המבקשים למקסם את התמורה הכספית ולמכור ללוי וליוחנן, לבין העובדים שיאבקו על שמירת הרשת מאוחדת, גם במחיר תמורה נמוכה יותר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x