$
פרסום ושיווק

קוקה-קולה ישראל במגעים לרכישת חברה בדרא"פ ב-359 מיליון דולר

מדובר בחברת קלובר תעשיות. סכום הרכישה גבוה ב-25% משווי החברה. המהלך מתבקש על רקע חוסר היכולת של קוקה-קולה לצמוח בישראל, בשל שליטתה בשוק המשקאות והמונופול על משקאות הקולה

נורית קדוש 12:2004.02.19

החברה המרכזית (קוקה-קולה ישראל) המנועה מלהתרחב בארץ, מנסה להצמיח את פעילותה בעולם. החברה הגישה יחד עם שותפים הצעת רכש לשליטה בחברת קלובר תעשיות לפי שווי של 359 מיליון דולר .

 

 

 

מדובר בהצעה לפי שווי הגבוה ב-25% משווי החברה במועד סגירת המסחר ביום שישי. קלובר פועלת בשוק החלב והמשקאות ומחזיקה 13 מפעלים בדרום אפריקה, בהם מועסקים אלפי עובדים.

 

ארן אלסנר, מנכ"ל פעילות החברה המרכזית בחו"ל ארן אלסנר, מנכ"ל פעילות החברה המרכזית בחו"ל צילום: אור אלכסנדר

 

 

ארן אלסנר, מנכ"ל פעילות החברה המרכזית בחו"ל מסר: "אנחנו משקיעים בחברה המנוהלת היטב ונוקטת באסטרטגיית השקעה לטווח הארוך, אשר משקפת את הביטחון שלנו בסיכויי ההצלחה". אלסנר הוסיף כי שילוב היכולות של קלובר עם המומחיות של החברה המרכזית בעולם, מספק הזדמנויות לצמיחת תחום החלב והמשקאות של קלובר ברחבי אפריקה".

 

מדובר במהלך מתבקש על רקע חוסר היכולת של החברה המרכזית לצמוח בישראל, בשל שליטתה בשוק המשקאות, בו היא מהווה מונופול במשקאות הקולה.

 

החברה מחזיקה גם במחלבת טרה, בפריגת, בנביעות, במבשלות בירה ישראל ובחברות נוספות כמו משקל, חברת אלכוהול. על רקע זה, לא תוכל קוקה-קולה לרכוש חברות נוספות בשוק המזון בארץ.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x