$
פרסום ושיווק

מחאת המסעדנים: מאות מסעדות ובתי קפה יחשיכו את העסקים כמחאה על מדיניות האוצר

ביום ראשון הבא יחשיכו את המסעדות לשמונה דקות בשעה 19:45. לדברי המסעדנים, "תעשיית המסעדות נמצאת במצוקה אמיתית, מסים מטורפים, חוסר בכוח אדם ועלייה בעלויות התפעול הביאו את הענף אל סף קריסה"

אורנה יפת 14:0303.12.18
המסעדנים מגבירים את המאבק במדיניות האוצר. ביום ראשון הבא, ה-9 בדצמבר, נר שמיני של חנוכה, יחשיכו מאות מסעדנים ברחבי הארץ את המסעדות, בתי הקפה והברים, למשך שמונה דקות תמימות, בשעה 19:45. זאת כמחאה סמלית לפני סגירתם הסופית, כפי שהם מגדירים, של לא מעט עסקי מזון, כתוצאה מהרגולציה המכבידה על ענף ההסעדה.

 

תחת הסלוגן "לא ניתן לכחלון לכבות אותנו", הפיצה הבוקר עמותת "מסעדנים חזקים יחד", שהוקמה בשנה האחרונה ומאגדת בתוכה כ-3,000 מסעדנים מכל הארץ, ברושור לבעלי המסעדות שאותו יחלקו בעלי העסקים לאורחים במסעדות.

 

 

"בשנה האחרונה אלפי עסקים נאלצו לכבות את האור ולסגור את הדלתות והרע מכל עוד לפנינו", כותבים המסעדנים בהסבר ללקוחות. "תעשיית המסעדות, המעסיקה השנייה בגודלה, נמצאת במצוקה אמיתית ותחת מסע התעמרות של משרד האוצר. מסים מטורפים שרק הולכים ועולים, גבייה אגרסיבית, חוסר בכוח אדם ועלייה חדה בעלויות התפעול הביאו את הענף אל סף קריסה.. המסעדות נמצאות בסכנה קיומית אמיתית, והבנו, שאסור לנו לחכות לנס. שהגיע זמננו להלחם על זכותנו להתפרנס בכבוד.. פעולת ההחשכה היא פעולת סולידריות בין כל המסעדות בישראל, שנועדה להגיד: עד כאן! לא ניתן לאוצר לכבות אותנו!".

 

שף במסעדה. "מבקשים שהממשלה תצא לנו מהכיס" שף במסעדה. "מבקשים שהממשלה תצא לנו מהכיס" צילום: שאטרסטוק

 

למעלה מ-300 מסעדנים כבר אישרו כי בכוונתם להחשיך את המסעדות וביניהם מיט בר, מסעדת האחים, NG, קבוצת R2M שכוללת את הקופי בר, הברסרי, קפה מונטיפיורי, דליקטסן, דיסקו טוקיו, ואת הרצל 16, בית קפה דא דא ודא, קפה ג'רמייה מתל אביב, רשת ההמבורגרים אגדיר, רשת המיצים ריבאר, שיפודי התקווה בנמל, מסעדת הלנה מקיסריה, רשתות בתי הקפה לנדוור, בנדיקט, קקאו, טאטי, לחמנינה, רביבה וסיליה, מסעדת קאמפיי והפורום מבאר שבע, קפה רוטשילד בגבעתיים, תאי צין בקריית טבעון, 9 ביץ אילת, לה פיצה בעפולה, מסעדת אנטריקוטי בפתח תקווה, מסעדת יפל'ה בירושלים, מרגוזה בשוק הפשפשים, ופל בר ממודיעין ומסעדות ובתי קפה רבים נוספים.

 

"אנחנו מבקשים 0 שקלים מהממשלה", אמר תומר מור, בעלי ג'רמייה שעומד בראש העמותה. "להבדיל מכל הסקטורים שכחלון מחלק להם כסף כהון פוליטי לפני הבחירות, אנחנו לא מבקשים כסף אלא רק מבקשים שהממשלה תצא לנו מהכיס ותפחית את המסים שנוספו על ענף המסעדנות בשנים האחרונות. אנחנו נאבקים על הפרנסה ועל הבית שלנו, וזוכים לציניות רבה כלפינו מצד הממשלה". לפני כשבועיים יזמה עמותת "מסעדנים חזקים ביחד" כנס באילת וגייסה לשורותיה כ-50 מסעדנים מהעיר הדרומית שהצטרפו למאבק. המסעדנים נפגשו עם השר כחלון, אך לדבריהם, הפגישות לא העלו דבר והם החליטו להגביר את המאבק.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x