$
פרסום ושיווק

לקראת המיזוג עם ערוץ 10: רשת מוכרת לקשת את חלקה בחברת החדשות ב-120 מיליון שקל

בין השאר נקבע בהסכם כי לרשת יהיה אסור להציע לעובדים של חברת החדשות לעבור אליה במשך חצי שנה - וזאת כדי לשמר את שוויה של החברה בעסקה; ההסכם אמור להיכנס לתוקף ב-31 בדצמבר והוא טעון את אישור הרשות להגבלים עסקיים, מועצת הרשות השנייה וועדת הריכוזיות

יואב סטולר 09:5430.11.18

קשת תרכוש את חלקה של רשת (50%) בחברת החדשות תמורת 120 מיליון שקל  - כך נקבע בהסכם עליו חתמו החברות הלילה. בכך מקבל המיזוג בין רשת וערוץ 10 דחיפה משמעותית קדימה.

  

רשת עתידה לקבל 100 מיליון שקל מסכום זה כבר בזמן הקרוב; היתרה תועבר לה בשתי פעימות שוות של 10 מיליון כל אחת – לאחר שנה ולאחר שנתיים.

 

כמו כן, בהסכם נקבע כי לרשת יהיה אסור להציע לעובדים של חברת החדשות לעבור אליה במשך חצי שנה, וזאת כדי לשמר את שוויה של החברה בעסקה. סעיף זה היה מוקש מהותי במהלך הדיונים, מאחר שבתחילה דובר על תקופת זמן ארוכה בהרבה. ואולם עקב התנגדות הממונה על ההגבלים, מיכל הלפרין, זו קוצצה לכדי שישה חודשים בלבד.

 

עמדתה הנחרצת של הלפרין בעניין השמירה על התחרות הביאה גם לביטולו של סעיף מהותי נוסף שתוכנן - התאמת המחיר של חברת החדשות בדיעבד על ידי נתוני הרייטינג של שידוריה בימים שלאחר המיזוג. הלפרין סברה שסעיף זה עלול להוביל את רשת לחבל בשידורי החדשות שלה עצמה על מנת להשיא לעצמה רווחים גדולים יותר מהמכירה.

  

יונית לוי יונית לוי

 

ההסכם, ש אמור להיכנס לתוקף ב-31 בדצמבר, ולכן היום שלאחריו הוא המועד החוקי הראשון להפעלת הערוץ הממוזג. עו"ד אלדד כורש ממשרד עמית פולק מטלון ושות' ייצג את רשת, ועו"ד בנימין רוטנברג - את קשת.

   

עתה, צריכים בקשת וברשת לקבל את אישור הרשות להגבלים עסקיים, מועצת הרשות השנייה וועדת הריכוזיות לנוסח ההסכם שהושג. עם זאת, בניגוד לפעם הקודמת שהפך שלב זה לסאגה של ממש, הצפי הפעם הוא לטיפול יעיל ושקט.

 

כמו כן, ברשת ובערוץ 10 נדרשים לקבל את אישור ועדת הריכוזיות גם בעניין המיזוג עצמו, כשזאת מחכה מצידה לקבלת מבנה הבעלות הסופי. גוף אחר שיידרש לאשר את המיזוג, כפי שנחשף ב"כלכליסט", הוא מועצת הכבלים והלוויין וזאת בעקבות חוק ערוץ הכנסת, אותה מפעיל ערוץ 10 בחזקת RGE.  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x