$
פרסום ושיווק

בלעדי לכלכליסט

לא רק הרשות השנייה: גם מועצת הכבלים תבחן את המיזוג בין ערוץ 10 ורשת

ממלא מקום יו"ר מועצת הכבלים והלוויין אשר ביטון שיגר מכתב להנהלת RGE, שמחזיקה בערוץ 10,ובו הדגיש כי "לא ייעשה כל שינוי ללא אישור מראש של המועצה". זאת משום שהחברה מפעילה גם את ערוץ הכנסת. RGE: "נפעל בהתאם לחוק"

יואב סטולר 06:5513.11.18

מכשול נוסף עומד בדרכם של ערוץ עשר ורשת למיזוג: קבוצת RGE, המחזיקה בשליטה בערוץ 10, תידרש לקבל את אישור מועצת הכבלים והלוויין למהלך. ממלא מקום יו"ר המועצה אשר ביטון שיגר מכתב להנהלת RGE, ובו כתב כי "לא ייעשה כל שינוי ללא אישור מראש של המועצה".

 

ביטון דורש מ־RGE של לן בלווטניק להעביר בהקדם האפשרי פנייה רשמית לבחינתה בנוגע לשינוי בשליטה או באמצעי השליטה בערוץ עשר, משום שהחברה מפעילה גם את ערוץ הכנסת.

 

 

 

RGE זכתה במכרז להפעלת ערוץ הכנסת המחודש ביולי השנה, וכעת מתברר שהזכייה הולידה גם מכשול רגולטורי נוסף שעליה לעבור בדרך למיזוג עם רשת.

בפנייתו כותב ביטון כי "מהפרסומים בתקשורת ומהכרותנו את הנושא עולה כי ערוץ 10, שהוא הבעלים של חברת ערוץ 10 כנסת ישראל בע"מ, פתח בהליכי מיזוג וקיימת כוונה לבצע שינוי בשליטה בו או באחזקת אמצעי שליטה בו. ואולם, עד כה לא הועברה למועצה לשידורי כבלים ולשידורי לוויין כל פנייה בנושא על־פי הוראות לרישיון לשידור בערוץ הכנסת שניתן לחברת ערוץ 10 כנסת ישראל בע"מ".

 

 

 

מבעלי השליטה ברשת אודי אנג'ל ובעל השליטה בערוץ 10 מבעלי השליטה ברשת אודי אנג'ל ובעל השליטה בערוץ 10 צילום: ערן לם

 

במכתב הבהיר ביטון כי גם בכל מקרה של שינוי במבנה הבעלות ובזהות בעלי העניין בערוץ 10, וכתוצאה מכך בערוץ הכנסת, נדרש המהלך לאישור מועצת הכבלים והלוויין.

 

נקודה זו קריטית במיוחד בימים אלה, לאור המגעים המתקיימים עם בעלי רשת ועם שחקנים חדשים, בהם אודי אנג'ל, משפחת שטראוס, אלי עזור ונוספים.

דרישה זו קבועה בחוק שמכוחו מופעל הערוץ, ונועדה לאפשר לרגולטור לבחון מי המחזיקים בערוץ הכנסת, את האינטרסים שלהם ואת כשירות העניין שלהם בו.

"לא יהא תוקף לכל שינוי בעניינים המפורטים לעיל, בטרם התקבל אישור המועצה כנדרש", מצטט ביטון מהתקנות ומוסיף: "כידוע לכם, הוראות הרישיון וחוק שידורי ערוץ הכנסת קובעות היבטים שונים שיש לבדוק לגבי המחזיקים במישרין ובעקיפין בערוץ הכנסת, לגבי מבנה האחזקות, תנאי הכשירות ועוד".

 

הנהלות הערוצים ובעלי המניות ניהלו מאבק קשה לזירוז ההליכים בבחינת הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו, שהפכה לסאגה בפני עצמה והסתיימה באישור בסוף השבוע. לאור זאת קוראים כעת במועצת הכבלים והלוויין להקדים תרופה למכה: "כל עוד לא הוגשה למועצה בקשה מפורטת בעניין, לא ניתן לבדוק את כל אותם היבטים".

 

ביטון הדגיש במכתבו כי לצד הבטחה לטפל בנושא במהירות האפשרית, המועצה לא מתכוונת להקל על הפונים ולא במקצת. "מובן הוא כי ככל שתוגש למועצה בקשה בעניין היא תטופל במהירות הראויה, אך בכל אופן, מאחר שנדרשת כאמור בדיקה רצינית של היבטים שונים, עליכם להביא בחשבון כי עדיין יידרש פרק זמן לדבר וכל עוד לא הוגשה למועצה בקשה בעניין לא ניתן להתחיל בבדיקה הנדרשת".

 

מטעם RGE נמסר: "אנו בקשר עם המועצה ונפעל בהתאם לחוק".

 

מועצת הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו אישרה בסוף השבוע את המיזוג בין הערוצים עם תשעה קולות בעד וקול אחד נגד, זה של היו"ר יוליה שמאלוב ברקוביץ', ושמה סוף לסאגה של שבועות.

 

כפי שפורסם ב"כלכליסט", מסתמן כי מנכ"ל הערוץ הממוזג יהיה מנכ"ל ערוץ 10 יוסי ורשבסקי, אך בין הנהלות הערוצים עדיין שוררות מחלוקות שייקח זמן לפתור. על רקע השיח המפולג, גוברת ההערכה שהשקת הפעילות המשותפת תידחה אל מעבר לתחילת 2019, המועד שנקבע ברשות השנייה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x