$
פרסום ושיווק

איוב קרא מתכונן לבחירות? מקל ביבוא מחשבים וטאבלטים

עשרות מוצרים - החל ממקלדות ועד למחשב נייד וקונסולת משחק - לא יעוכבו עוד במכס עם כניסתם לארץ. ניתן יהיה לייבא באופן אישי עד 5 מכשירים בכל פעם

יואב סטולר 10:4629.10.18

שר התקשורת איוב קרא, חתם על הצו להקלה ביבוא של עשרות מוצרי אלקטרוניקה לשימוש עצמי. עם כניסתו של הצו לתוקף, עשרות מוצרים - החל ממקלדות ועד למחשב נייד וקונסולת משחק - לא יעוכבו עוד במכס עם כניסתם לארץ, כפי שנדרש היה עד היום.

 

 

הצו אינו מתייחס לשיעורי המכס, אלא רק להסרת הצורך באישור מקדים של משרד התקשורת טרם הבאת המוצרים לארץ. על פי השינוי של בתקנות, ניתן יהיה לייבא באופן אישי עד 5 מכשירים בכל פעם.

 

בין המוצרים הפופולריים שניתן יהיה להביא לארץ בקלות רבה יותר אפשר לציין: ציוד היקפי למחשב, רמקולים ומערכות שמע, מדפסות, סורקים, מכונות צילום, מקרן וידאו, סטרימר, קונסולות, טאבלט ואי-רידר, מחשבים על סוגיהם, ממיר טלוויזיה, רדיו, חלפים לטלפון נייד, שעון יד, דיבורית לרכב, מצלמה (לא כולל מצלמות אבטחה), שואב אבק ומטען אלחוטי.

 

מוצרים אלו כמו גם עוד רבים אחרים מעוכבים כיום במכס לאישור משרד התקשורת לשיחוררם לרוכשיהם.

 

 

שר התקשורת איוב קרא שר התקשורת איוב קרא צילום: עמית שעל

 

 

בהקלות לא נכללים רחפנים ומוצרי בית חכם, נתבי נקודת גישה לרשת אלחוטית ביתית ומגדילי טווח WIFI (המכונים ריפיטרים). הפטור עבור המוצרים האחרונים עתיד להיכנס לתוקף רק עם תחילת 2019.

 

השר קרא: "בימים הקרובים מרגע כניסתו של הצו לתוקף, כל אזרח ואזרחית במדינה שירצו לייבא מוצרים אלחוטיים באופן פרטי מחו"ל ודגש כרגע על הפרטי יוכלו לעשות זאת בקלות רבה ללא שום עיכוב".

 

כשברקע גם במפלגת השלטון מדברים על בחירות, גם שר התקשורת נותן את חתימתו על ההקלות ולהיות מי שמוצג כמי שהטיב עם הציבור על חשבון הרגולציה החונקת. בייחוד לאור פער המחירים שניתן למצוא בעניינם של חלק מאותם מכשירים בחו"ל לעומת ברשתות החשמל והמחשבים הישראליות.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x