$
פרסום ושיווק

בלעדי לכלכליסט

לראשונה: סופר פארם תשווק מותג מחוץ לרשת

רשת הפארם נוקטת צעד משמעותי לחיזוק תחום האונליין, ולראשונה תמכור מותג שלה מחוץ לסניפיה, באתר עדיקה. המשנה למנכ”ל: “מכירות מותג האיפור MILUCCA באתר עדיקה יהיו גבוהות יותר מהחנות המובילה של סופר פארם”

אורנה יפת 07:2518.10.18

סופר פארם לראשונה תמכור מותג שלה מחוץ לחנויות הרשת. ל”כלכליסט” נודע כי מותג האיפור MILUCCA, שסופר פארם פיתחה, יתחיל בשבוע הבא להימכר גם באתר האופנה לצעירות עדיקה.

 

המהלך הזה הוא צעד נוסף שסופר פארם נוקטת לחיזוק תחום האונליין. רשת הפארם השיקה יחסית באיחור אתר סחר משלה, בעוד שופרסל המתחרה תפסה מובילות בתחום קמעונאות האונליין. אלא שבשבועות האחרונים ביצעה סופר פארם שני מהלכים משמעותיים שמעידים על כוונה להיכנס מסיבית לאונליין, הראשון אף מהווה תחרות בליבת העסקים של שופרסל: השקעה במיזם ברינג ברינג, בו מושקעת גם קוקה קולה, המבצע משלוחי קניות מהמרכולים השכונתיים לבית הלקוח בתוך ארבע שעות.

 

המהלך השני שהרשת מבצעת כעת הוא הפצת מותג האיפור שלה גם באתר עדיקה, שנחשב כיום לאתר האופנה המוביל בקרב צעירות. “עולם האונליין מתפתח ומעניין, והמטרה שלנו היא לבנות את מילוקה כמותג לכל דבר, גם מחוץ לסופר פארם”, אמר בשיחה ל”כלכליסט” דני לוזון, משנה למנכ”ל הרשת. “ההסתכלות שלנו עוברת לאונליין כי זה הטרנד עכשיו, והבחירה שלנו בעדיקה מעידה על הכיוון של האסטרטגיה העתידית שלנו. עדיקה תהיה החנות החזקה ביותר של מילוקה, כלומר אני מניח שהמכירות באתר יהיו גבוהות יותר מהחנות המובילה של סופר פארם. אין לנו כוונה למכור את מילוקה בעוד אתרים ישראליים, אלא בעדיקה ובאתר סופר פארם בלבד”.

 

 

המשנה למנכ”ל סופר פארם דני לוזון. “און ליין זה הטרנד עכשיו” המשנה למנכ”ל סופר פארם דני לוזון. “און ליין זה הטרנד עכשיו” צילום: אוראל כהן

 

במקביל מנהלת סופר פארם משא ומתן למכירת מילוקה גם באתרי סחר בינלאומיים, וכן מתנהל משא ומתן עם קבוצות הקניונים הגדולות לפתיחת חנויות עצמאיות למילוקה. “אני צופה שמילוקה תהיה רשת של עשר חנויות קונספט, בנוסף ל־250 סניפי סופר פארם שבהם נמכר המותג”. בחודשים האחרונים הקימה סופר פארם חמש חנויות פופ־אפ בקניונים מובילים, מהלך שילך ויתרחב אף הוא. לשאלה אם גם המותג לייף של סופר פארם ייצא החוצה, השיב לוזון: “סימן שאלה”.

 

עדיקה כבר משווקת היום מותגי ביוטי של קבוצת לוריאל, כמו מייבלין ולוריאל, לצד רבלון של שסטוביץ' ואסנס של לילית קוסמטיקה. אלא שבעוד מוצרי האיפור הבינלאומיים שנמכרים בעדיקה הם מועטים, המהלך עם מילוקה נרחב יותר, וכולל את מרבית מוצרי המותג. שתי החברות יעלו קמפיין דיגיטלי משותף בהשקעה של מיליון שקל.

 

דדי שוורצברג, מנכ”ל עדיקה. “הביוטי והקוסמטיקה מביאים המון לקוחות חדשות לאינטרנט” דדי שוורצברג, מנכ”ל עדיקה. “הביוטי והקוסמטיקה מביאים המון לקוחות חדשות לאינטרנט” צילום: עדיקה

 

 

לדברי דדי שוורצברג, מנכ”ל עדיקה, “שני המותגים פונים לאותו קהל ומציעים מחירים נגישים. השפה הקריאטיבית של מילוקה התאימה לעדיקה כי מילוקה מדבר בשפה אופנתית. זו פעם ראשונה שנתקלנו במותג שאנחנו לא מרגישים צורך לשנות את השפה שלו, וזה חיבור שהוא win win לשני הצדדים. לא כל מותג ביוטי מתאים לעדיקה. במותגים אחרים בחרנו את המוצרים שמתאימים לעדיקה, בנוגע למילוקה — ייכנס כמעט את כל הליין של המותג”.

 

לפי סופר פארם, קטגוריית הביוטי היא אחת הצומחות ביותר במסחר האלקטרוני, ובישראל היא צמחה מ־3% לכ־8% בשנה האחרונה. “בשנה האחרונה הענף הזה מביא המון לקוחות חדשות לאינטרנט. בוגרות וצעירות”, מסביר שוורצברג. “כמו שהאופנה פרצה לאונליין לפני כמה שנים, כעת זאת הקוסמטיקה. התחום צומח בקצבים מאוד גבוהים באונליין”.

 

בעולם וגם בישראל קטגוריית הביוטי נכנסה לאונליין באטיות בהשוואה לקטגוריות אחרות שאינן מזון. על פי נתוני יורומוניטור אינטרנשיונל, בארצות הברית למשל ב־2016 מכירות מוצרי הלבשה והנעלה באונליין היו כפולות מאשר מכירות מוצרי איפור וטיפוח. עם זאת, הקטגוריה הזו דינמית באונליין ועל פי הערכות אנליסטים בחו”ל, עד שנת 2022 היא צפויה לגדול בקצב של כ־16% בשנה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x