$
פרסום ושיווק

בנק הפועלים נערך לפרידה מישראכרט לטובת כרטיסים זרים

ל"כלכליסט" נודע שבנק הפועלים יחליף את כרטיס האשראי המקומי בכרטיסים שמאפשרים ביצוע רכישות באינטרנט ובחו"ל; המהלך צפוי להתממש ברבעון השני של 2019

רחלי בינדמן 12:0026.08.18

בנק הפועלים מגבש תוכנית להחלפת מותג כרטיסי האשראי המקומי ישראכרט שמחזיקים חלק מלקוחות הבנק, בכרטיסים בינלאומיים, כך נודע ל"כלכליסט". במסגרת המהלך, שצפוי להתממש ברבעון השני של 2019, יפנה הבנק לכחצי מיליון מחזיקי כרטיס האשראי של מותג ישראכרט ויציע להם להחליפו בכרטיס בינלאומי של מסטרקארד, אמריקן אקספרס או ויזה.

 

 

 

הכרטיסים המקומיים של מותג ישראכרט ניתנים לשימוש בישראל בלבד ואי אפשר לבצע איתם עסקאות בחו"ל או רכישות באינטרנט. העברת הלקוחות מהכרטיס המקומי לכרטיסים הבינלאומיים צפויה לשפר את רווחיות הפועלים מעמלות הנפקת כרטיסי אשראי, לקראת הפרידה הצפויה מחברת ישראכרט הנדרשת מהבנק במסגרת החוק להגברת התחרות בשוק הבנקאות. העמלה החודשית לכרטיס אשראי בינלאומי עומדת על 20 שקל בחודש בשעה שהעמלה לכרטיס מקומי היא 13 שקל.

 

 

  צילום: ישראכרט

 

כרטיסי מותג ישראכרט הונפקו היסטורית בעיקר ללקוחות ממעמד סוציו־אקונומי נמוך מטעמי הסיכון שהם מהווים עבור חברות כרטיסי האשראי. זאת, שכן חברות כרטיסי האשראי מעניקות ללקוחות מסגרות אשראי כמעט חינמיות עד תום החודש. מאחר שכרטיסים בינלאומיים מאפשרים למחזיקים בהם לבצע יותר רכישות וכך להגדיל את סיכון האשראי שהם מהווים, בבנק העדיפו להנפיק להם כרטיסים מקומיים בלבד.

 

אך השינויים שעבר השוק בשנים האחרונות הפכו את כרטיסי האשראי המקומיים למוצר נחות. רכישות מקוונות מאתרים זרים דורשות שימוש בכרטיס אשראי בינלאומי באופן שמגביל את יכולת השימוש בכרטיס מקומי. לפי הערכות בענף, כבר היום מהווים כרטיסי האשראי הבינלאומיים כ־90% מהכרטיסים שמפעילה ישראכרט בשעה שכרטיסי המותג המקומי מהווים 10% בלבד.

 

בבנק הפועלים מקווים שלקוחות שיקבלו כרטיסים בינלאומיים יבצעו בהם עסקאות בחו"ל ובאינטרנט, ולכן ישלמו עמלות גבוהות יותר על המרת מט"ח. עם זאת, בבנק צפויים לתמרץ את הלקוחות להחליף את הכרטיסים באמצעות מתן הטבות. לפי הערכות בענף, תנאי הכרטיס המקומי יישמרו למשך שנה אחת לפחות, וכחלק מכך גם עמלות השימוש יישארו בתקופה זו על כנן.

 

 

 

נוסף על כך, המרת הכרטיסים המקומיים בבינלאומיים תקל על הבנק לעבור לטכנולוגיית EMV, לפי דרישות הרגולטור.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x