$
פרסום ושיווק

אורי אריאל לכחלון: "משרד האוצר לא פועל בתום לב בעניין ייקור מוצרי החלב"

שר החקלאות הגיב למכתב שקיבל ממנכ"ל האוצר באב"ד ובו הביע אכזבה מכך שאריאל מתנגד להצעה לתנובה שתמשוך את העתירה לבג"ץ ובתמורה תבוטל חתימת השרים על ייקור מוצרי החלב

נורית קדוש 12:5020.08.18

מחריף המאבק בין שר האוצר משה כחלון המסרב לחתום על המלצת ועדת הפיקוח על המחירים להעלות את מחירי מוצרי החלב בפיקוח ב- 3.4% לבין שר החקלאות אורי אריאל שחתם על ההמלצה.

 

 

 

במכתב ששלח הבוקר (ב') לכחלון, כתב אריאל כי משרד האוצר פועל שלא בתום לב: "אין בכוונתי לענות למכתב ששלח מנכ"ל האוצר היום, היות שלא נכתב בתום לב והוא רווי שגיאות. המכתב נועד לתקשורת ולא כדי לפתור בעיות".

 

 

מימין: שי באב"ד שי ומשה כחלון מימין: שי באב"ד שי ומשה כחלון צילום: יואב דודקביץ

 

אריאל מתייחס למכתב ששלח לו הבוקר מנכ"ל האוצר שי באב"ד, המנהל בשבוע החולף משא ומתן עם תנובה, בניסיון שתמשוך את העתירה לבג"ץ בדרישה לחייב את כחלון לנמק מדוע לא אימץ את המלצת ועדת המחירים. בתמורה למשיכת העתירה הציע האוצר לתנובה כי העלאת מחירי מוצרי החלב שבפיקוח תתבצע בעקבות המלצת ועדת הפיקוח וללא צורך בחתימת שרי האוצר והחקלאות.

 

 

שר החקלאות אורי אריאל שר החקלאות אורי אריאל צילום: אריאל שרוסטר

 

לטענת צדדים שהשתתפו בפגישה, האוצר איים על תנובה כי אם לא תמשוך את העתירה ותבטל את העלאת המחירים עליה הודיעה לפני שבועיים, המשרד יפתח את שוק החלב ליבוא.

 

הצעת האוצר לתנובה נחסמה על ידי אריאל, כיוון שלא היה שותף למהלך. במכתבו כתב באב"ד: "אם יציבות משק החלב אכן חשובה לך ואם אכן חשובה לך הורדת יוקר המחיה, נותר לי רק להביע צער על השימוש הציני שאתה עושה בסיטואציה רגישה זו. אבקשך לשקול את החלטתך בשנית ולחזור למתווה המעבר לעדכון האוטומטי של מחירי החלב כפי שהוצע על ידי גורמי המקצוע. כולי תקווה שבכך נוכל לסיים את המצב הנוכחי אשר מביא לחוסר ודאות במשק החלב ולפגיעה בו".

 

אריאל השיב לכחלון: "מה שגורם לחוסר ודאות ולעליית מחירי מוצרי החלב הוא לא שיטת המנגנון אלא אי קבלת המלצת הצוות המקצועי להעלות מחירי מוצרי החלב המפוקחים". אריאל הציע לכחלון לבצע עסקה משולבת במסגרתה יחתום כחלון על המלצת ועדת המחירים להעלות את מחירי מוצרי החלב המפוקחים, יגובש פיצוי למחלבות על הנזק שנגרם להן עד כה, השיטה של העלאת מחירי המפוקחים תהפוך אוטומטית בהתאם להמלצת הוועדה וללא מעורבות השרים.

 

בנוסף דורש אריאל כי "הורדת איומים שהושמעו ע"י מנכ"ל משרדך (שי באב"ד - נ"ק) בפגישה עם תנובה ואחרים, שיפתח את שוק הגבינות ליבוא בניגוד להסכם החתום ודיון בין הצדדים על נוהל פתיחת יבוא ללא מכס ופתיחת שוק פירות ליבוא ללא מכס, מתוך התייעצות והסכמה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x