$
פרסום ושיווק

תן ביס נמכרת ב-135 מיליון יורו לחברה מהולנד

הרוכשת - חברת Takeaway.com שנסחרת לפי שווי של 2.5 מיליארד יורו; בשנת 2017 רשמה תן ביס 15.2 מיליון הזמנות בשווי של יותר מ-140 מיליון יורו ויש לה 150 עובדים בתל אביב

הגר רבט 10:3729.07.18

תן ביס הישראלית נמכרת ב-135 מיליון יורו לחברה ההולנדית Takeaway.com. תן ביס שנוסדה על ידי תמיר כרמל פועלת בשוק הזמנות המזון באינטרנט, כאשר בשנת 2017 רשמה החברה 15.2 מיליון הזמנות בשווי של יותר מ-140 מיליון יורו. בעלי השליטה בתן ביס הם חברת TA Associates שרכשו חלק מחלקו של המייסד תמיר כרמל ב-2016.

 

 

 

לתן ביס כ-150 עובדים בתל אביב והחברה צפויה להמשיך לפעול עצמאית גם לאחר הרכישה. Takeaway.com פועלת בעיקר כחברת B2C - זאת אומרת שהיא מחברת בין עסקים לצרכני קצה - בעוד שבתן ביס פיתחו גם יכולות טכנולוגיות בתחום ה-B2B - חיבור בין עסקים. למעשה ב-Takeaway מעוניינים לעשות שימוש ביכולות הטכנולוגיות שפותחו בישראל ולהטמיע אותן גם בשירותים ובחברות האחרים שהיא מפעילה בעולם, במיוחד בתחום ה-B2B, כך שבחברה צופים התרחבות וגיוס עובדים נוספים.

 

שליחה של Takeaway.com שליחה של Takeaway.com צילום: takeaway

 

 

TA Associates היא חברת פריווט אקוויטי שגייסה מאז הוקמה ב-1968 24 מיליארד דולר והשקיעה במאות חברות ברחבי העולם. החברה משקיעה בחברות צמיחה על פני מגוון תעשיות, היא פועלת מבוסטון אך מחזיקה משרדים גם במנלו פארק, לונדון, מומבאי והונג קונג.

 

הרוכשת, Takeaway.com, הודיעה אמש כי בכוונתה לקחת הלוואת גישור על סך 150 מיליון יורו על מנת לממן את העסקה, שעדיין דורת את אישורם של מחזיקי המניות. החברה העריכה בהכרזתה משבת כי היא מעריכה כי העסקה תיסגר עד תום 2018.

 

לאחר המכירה אמר כרמל: "אני גאה בצוות המצויין שיש לנו בתן ביס, שבנה את העסק במקצועיות ונחישות ב-18 השנים האחרונות. ההכרה של תן ביס כאחד המותגים החזקים והאהובים ביותר בישראל, מניעה אותנו להמשיך לשרת את הלקוחות שלנו בצורה הטובה ביותר.

 

תמיר כרמל, מייסד תן ביס תמיר כרמל, מייסד תן ביס צילום: תן ביס

 

 

גם סמנכ"ל התפעול של Takeaway.com יורג גרביג (Joerg Gerbig) התייחס לרכישה ואמר "תן ביס בנתה שוק רווחי און ליין לעסקי המזון - וזה מתאים לנו. אנו שמחים לקבל את צוות תן ביס ב-Takeaway.com".

 

תן ביס נוסדה בשנת 2000 ללא כל גיוס הון, ב-2016, כאמור, נכנסה לחברה קרן הפרייבט אקוויטי TA, שכעת מממשת את חלקה. Takeaway.com היא חברה המתמחה בהזמנות מזון אונליין, פועלת בכ-11 מדינות באירופה כמו גם בוויאטנם ובכ-33,000 מסעדות. מניות Takeaway.com נסחרות בבורסה של אמסטרדם בשווי של 2.5 מיליארד דולר.

 

 

 

את Takeaway.com ייצגו עורכי הדין חנן חביב, יוני פרידר ויונתן זאב כהנא ממשרד הרצוג פוקס נאמן. את תן ביס ייצגו עורכי הדין רמי סופר ורן ויסטנצקי ממשרד גולדפרב זליגמן. 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x