שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
פרסום ושיווק

עובדי שופרסל דורשים מאלשטיין חלק מרווחי מכירת מניות הרשת

הבקשה מגיעה כחודש לאחר שאלשטיין מכר 16.5% מאחזקות דסק"ש בשופרסל ב-850 מיליון שקל. יו"ר ועד העובדים, אריאלה סיסו: "הרווח הזה הוא פרי תרומתנו לרווחיות החברה והשתתפותנו בתוכניות התייעלות בשנים האחרונות"

נורית קדוש 22:0515.07.18

אדוארדו אלשטיין, בעל השליטה בדסק”ש, נדרש לשתף את עובדי שופרסל ברווחים , זאת חודש לאחר שמכר 16.5% מאחזקות דסק"ש בשופרסל ב־850 מיליון שקל. עובדי שופרסל, המאוגדים תחת ועד עובדים בראשות אריאלה סיסו, שכרו את שירותיו של פרופ' ירון זליכה, המשמש בשלוש השנים האחרונות כיועץ כלכלי ליו”ר ההסתדרות, לניהול המשא ומתן בעניין זה.

 

עובדי שופרסל מבססים את דרישתם מאלשטיין על תרומתם לשיקום הרשת שהתמודדה בשנת 2014 עם משבר קשה שאילץ אותה ליישם תוכנית התייעלות מקיפה ואגרסיבית בעלות של 200 מיליון שקל. מכירת המניות בשופרסל צפויה להוביל לכך שדסק"ש תרשום בדו"חות הכספיים ברבעון השני השנה רווח של 1.28 מיליארד שקל. רישום רווח הון יאפשר לחברה הציבורית לחלק דיבידנד, שממנו תיהנה חברה פרטית של אלשטיין.

 

 

אדוארדו אלשטיין, בעל השליטה בדסק”ש. קיבל 850 מיליון שקל על מכירת מניות שופרסל אדוארדו אלשטיין, בעל השליטה בדסק”ש. קיבל 850 מיליון שקל על מכירת מניות שופרסל צילום: אוראל כהן

 

לטענת סיסו, כמקובל במכירות שליטה שנעשו בחברות בשנים האחרונות, מתחייב שעובדי החברה ישותפו אף הם ברווחים מהמכירה: "הרווח הזה הוא פרי תרומתם של העובדים לרווחיות החברה והשתתפותם בתוכניות התייעלות בשנים האחרונות. שיתוף הפעולה המלא של ועד העובדים והשקט התעשייתי שנתנו העובדים להנהלה כדי לצאת מהמשבר שאירע לפני מספר שנים הביאו את החברה לרווחיות אדירה".

 

משופרסל נמסר: “הנושא מצוי בין יו”ר ועד העובדים של שופרסל לבין בעל השליטה לשעבר בחברה”.

 

מאי.די.בי לא נמסרה תגובה.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x